171 mandatów i 22 zatrzymane prawa jazdy to bilans długiego weekendu

2016-05-30 11:56:52

Za nami długi weekend, podczas którego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod hasłem “Bezpieczny weekend”. 12 nietrzeźwych kierujących, 1 wypadek drogowy i 21 kolizji – to bilans w powiecie legionowskim Rekordzista zatrzymany przez policjantów wsiadł za kierownicę z 1,3 promila alkoholu.

To był pracowity czas dla policjantów. Od środy do niedzieli (25-29 maja) na drogach powiatu prowadzili oni wzmożone kontrole. Pilnowali też bezpieczeństwa głównych tras kiedy odbywały się wyjazdy oraz powroty z drugiego w tym miesiącu długiego weekendu. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wzywani byli do 1 wypadku drogowego oraz 21 kolizji. Policjanci legionowskiej komendy i ościennych komisariatów zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących: 8 rowerzystów i 4 kierujących pojazdami mechanicznymi.

W piątek ok. godz. 21.00 w Legionowie na ul. 3-go Maja doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem focusem 21-letni mieszkaniec gminy Serock potrącił 38-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w niewyznaczonym do tego miejscu. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Teraz dochodzenie wykaże dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Niechlubnym rekordzistą, który kierował na podwójnym gazie okazał się kierujący seatem 38-letni Marek W., który na ul. Modlińskiej w Wieliszewie w świąteczny czwartek po godz. 23.00 kierował z 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego przez długi weekend przeprowadzili 362 kontroli pojazdów. Wystawili 171 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci drogówki zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy oraz 22 prawa jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *