POWIAT. III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego

2017-07-26 8:30:40

W najbliższą niedzielę rozpocznie się III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. 30 lipca, o g. 18:45 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie wystąpi zespół Camerata Vistula.

Za tytuł koncertu posłużył artystom cytat z „Pana Jowialskiego” A. Fredy: „Znacie? Znamy! No to posłuchajcie!”.
Publiczność będzie mogła zatem wysłuchać najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej, tych, które są doskonale znane i przez wszystkich lubiane. Będzie więc Aria Bacha, Largo Haendla, Cierpienia miłosne Kreislera i Salut d’amour Elgara. Serdecznie zapraszamy.

Warto też mieć na uwadze cały Festiwal Powiatowy, którego koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę aż do 17 września. Następne koncerty odbywać się będą w Serocku, Legionowie, Chotomowie, Wieliszewie i Stanisławowie Pierwszym. Zachęcamy do śledzenia Festiwalu na Facebooku i na stronie internetowej: www.festiwalpowiatulegionowskiego.pl

Na terenie Powiatu Legionowskiego wystąpi szereg znakomitych artystów, solistów i zespołów. Będzie można posłuchać i zobaczyć prawdziwe irlandzkie dudy, na których grać będzie Przemysław Wawrzynik (koncert 13 sierpnia), wystąpi najwybitniejszy polski oboista Tytus Wojnowicz (20 sierpnia), a 3 września w Sali koncertowej im. K. Klenczona w Wieliszewie odbędzie się specjalny koncert dedykowany dzieciom.

Festiwal Powiatowy powoli zaczyna na stałe wpisywać się w kulturalny krajobraz tego regionu. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że przecież Legionowo jest w tym roku Kulturalną Stolicą Mazowsza.

Zatem zapraszamy na III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Uroczyste otwarcie już w najbliższą niedzielę! Do zobaczenia w Jabłonnie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *