Facebook


ZEGRZE. VIII Wiosenne Spotkania z Wojskiem w Wyszkowie

2018-04-02 7:45:39

 

W Wyszkowie 21 marca 2018 r. odbyły się VIII Wiosenne Spotkania z Wojskiem z udziałem żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji, dowódcy okolicznych jednostek wojskowych, członkowie organizacji proobronnych, uczniowie, żołnierze z zaproszonych jednostek wojskowych oraz okoliczni mieszkańcy. Na spotkaniach zaprezentowany został sprzęt wojskowy, indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz wystawione były punkty promocyjno-informacyjne jednostek wojskowych oraz instytucji.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie płk Leszek Wieczorek wręczył statuetki w podziękowaniu za współpracę przedstawicielom jednostek wojskowym, instytucji oraz organizacji. Wśród uhonorowanych był również komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura.

Na spotkaniu zainteresowaniem cieszył się również punkt promocyjno-informacyjny wystawiony przez CSŁiI, gdzie można było zobaczyć nowoczesne cyfrowe radiostacje czy też uzyskać informacje na temat służby w zegrzyńskim ośrodku łączności. Przybyłym zademonstrowane zostały również wojskowe pojazdy łączności Centrum.

VIII Wiosenne Spotkania z Wojskiem to bardzo dobra okazja do promocji Wojska Polskiego, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i uzbrojeniem żołnierzy, zasadami pełnienia służby wojskowej oraz ofertą kształcenia uczelni i ośrodków wojskowych.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *