Facebook
LEGIONOWSKI. VII Edycja Konkursu “Policjanci są wśród Nas”

2018-04-08 1:20:24

VII EDYCJA KONKURSU POD NAZWĄ “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”

Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2017/2018 – VII Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, pedagodzy, wychowawcy, rodzice i opiekunowie.

Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2017/2018 – VII Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”. Partnerem konkursu jest również Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych, jako odpowiedź na ogromne zainteresowanie placówek oświatowych, dzieci i młodzieży wcześniejszymi przedsięwzięciami profilaktyczno-edukacyjnymi Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji.

Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci o treści łatwe do przyswojenia na ich poziomie rozwoju osobowego, a przez to również spowodowanie zmniejszenia ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków w ruchu drogowym z udziałem najmłodszych.

Zaproponowane konkurencje są dynamiczne, co pozwoli na potrzymanie uwagi młodych uczestników konkursu. Treść przewidzianych zadań nawiązuje do typowych sytuacji i zachowań kształtując postawę najmłodszych do efektywnego i prawidłowego reagowania w różnych sytuacjach – również w sytuacji zagrożenia. Kształtuje u dzieci nawyki i umiejętności zwracania się o pomoc do właściwych osób, w tym służb mundurowych.

Wyrażamy opinię, że taka forma konkursu wpłynie pozytywnie na szeroki udział uczniów szkół podstawowych w tym przedsięwzięciu,

Konkurs prowadzony będzie w trzech etapach:

· I – szkolny w terminie do dnia 30 kwietnia 2018 roku

· II – rejonowy w dniu 16 maja 2018 roku

· III – finał w dniu 12 czerwca 2018 roku

Przeprowadzenie finału konkursu w formie turnieju wiedzy i umiejętności zaplanowano na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” przy ul. Mysliwieckiej 9.

Regulamin przedmiotowego Konkursu został zamieszczony na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji www.wprewencji.policja.waw.pl w zakładce konkursy.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem i umożliwienia dzieciom udziału w atrakcyjnej formie poszerzania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań.

 

Więcej informacji znajduje się – TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *