LEGIONOWSKI. Niebezpieczna “Majówka” w Powiecie

2018-05-04 3:25:56

Od piątku (27.04) do czwartku (4.05) nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy kontrolowali, czy kierowcy jeździli zgodnie z przepisami. Przed nami powroty z majówki. Zróbmy wszystko, by powrót z tak długo wyczekiwanego wypoczynku, ostatecznie nie przerodził się w dramat


Kolejny dzień funkcjonariusze z wydziałów ruchu drogowego komend powiatowych oraz Komendy Stołecznej Policji, w ramach długiego weekendu prowadzą kontrole pojazdów poruszających się po ulicach. Policjanci sprawdzają między innymi, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach. Zwracają również uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzają ich stan trzeźwości.

Do tej pory policjanci garnizonu stołecznego w ramach akcji “Bezpieczny weekend” wykryli 151 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 32 zostały ranne.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów od 27 kwietnia do 3 maja wylegitymowali 1070 uczestników ruchu drogowego. Zbadali trzeźwość 585 kierujących i uniemożliwili dalszą jazdę 8 kierującym samochodami. Złapali też 8 nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy z czego 14 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych od pojazdów. Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 217 kierujących, a 60 pouczyli. Wobec 5 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci ruchu drogowego APELUJĄ do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przed nami powroty z majówki. Zróbmy wszystko, by powrót z tak długo wyczekiwanego wypoczynku, ostatecznie nie przerodził się w dramat. Wracając nie spieszmy się i korzystając z dróg podejmujmy wyłącznie przemyślane decyzje, ponieważ pośpiech może się okazać bardzo złym doradcą.

Źródło: KPP Legionowo
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *