Facebook


LEGIONOWO. Znęcał się nad ojcem. 29-latek trafił do aresztu

2018-05-14 1:46:48

 

Kilka dni temu  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta. Na miejsce interwencji natychmiast podjechał umundurowany patrol

Do policjantów, na ulicę, wyszedł zdenerwowany mężczyzna i poinformował mundurowych, że w domu jest jego 29-letni, nietrzeźwy syn, który chodził po domu, krzyczał i uderzał w różne przedmioty. Mógł mieć przy sobie nóż. Zgłaszający bał się syna, ponieważ wcześniej był już ofiarą przemocy domowej z jego strony.

Policjanci potwierdzili informacje, że 29-latek w przeszłości był już trzykrotnie skazany i odbywał karę pozbawienia wolności za przemoc domową względem ojca. Funkcjonariusze znaleźli syna zgłaszającego w piwnicy budynku. Mężczyzna był bardzo pobudzony i na widok mundurowych chciał uciec z posesji, jednak został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do legionowskiej komendy.

Badanie alkomatem zatrzymanego 29-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu. Jego ojciec złożył zawiadomienie o przestępstwie i uzyskał stosowną dla ofiary przemocy domowej pomoc. Śledczy z legionowskiej komendy potwierdzili, że jesienią ubiegłego roku 29-latek wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę, właśnie za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad ojcem. Policjanci zebrali materiał dowodowy uzasadniający podejrzenia, że 29-latek przebywając na wolności ponownie rozpoczął znęcać się nad swoim ojcem. Nadużywał alkoholu i wywoływał awantury, podczas których bił ojca, wypędzał go z domu i groził pozbawieniem życia.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad swoim ojcem w warunkach recydywy. Na wniosek współpracujących przy sprawie policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z warszawskich aresztów śledczych.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *