Facebook


5 dodatków do kawy dla osób z nietolerancją laktozy

2017-08-28 6:16:01

Nietolerancja laktozy to problem, który dotyka coraz większą grupę osób. Szczególnie dotkliwie odczuwają to fani kawy z mlekiem. Nie wyobrażają sobie swojego ulubionego napoju bez dodatku mleka. Jednocześnie zdają sobie sprawę z faktu, jak niekorzystnie ono wpływa na ich zdrowie. Stają przed dylematem: co z tym fantem zrobić. Postanowiliśmy pokazać 5 zamienników mleka krowiego.

 

Kozie mleko

W porównaniu do mleka krowiego zawiera o wiele mniejszą ilość laktozy. Przez to jest lepiej niż mleko krowie przyswajane przez osoby z nietolerancją laktozy. Oprócz tego znane jest ze swoich dobroczynnych właściwości na cały organizm. W porównaniu do mleka krowiego ma więcej witamin i mikroelementów w tym m.in. wapnia, potasu, fosforu. Posiada też śladowe ilości molibdenu i jodu. Poza tym naturalnie obniża cholesterol we krwi. Polecane jest szczególnie dzieciom osobom starszym, jak również przewlekle chorym. Dobrze też wpływa na organizmy osób przemęczony i pracujących w stresujących warunkach. Ma zbawienny wpływ na osoby z problemami wrzodowymi. To, co sprawia, że rzadko po nie sięgamy to cena. Produkty kozie są bardzo drogie. Dlatego wielu nie stać na kupowanie mleka koziego. Ludzie szukają więc innych, tańszych opcji.

Mleko migdałowe

Ma orzechowy słodkawy smak. Powstaje poprzez namoczenie zmielonych migdałów w wodzie. Jest wiele o wiele chudsze niż mleko kozie czy mleko kokosowe. Zawiera sporą dawkę witaminy E. To silny przeciwutleniacz, chroniący przed promieniowaniem UV. Napój bogaty jest też w sporą dawkę sodu wapnia witaminy A i D.

Mleko kokosowe

Jest jednym z produktów, które uzyskuje się z kokosa. Ma mocny, aromatyczny smak. Jest najbardziej kalorycznym mlekiem roślinnym ze wszystkich tu zebranych. Jednak tłuszcze nasycone zawarte w kokosie zbawienie wpływają na skórę i pracę układu immunologicznego. Oprócz tego, tłuszcze te, przyczyniają się do wzrostu dobrego cholesterolu w naszej krwi.

Mleko sojowe

Produkowane jest z ziaren soi. Na półkach sklepowych można je spotkać w trzech smakach: naturalnym , słodzonym i smakowym. Zawiera prawie tyle samo protein co mleko krowie. Może przyczyniać się do obniżania poziomu cholesterolu. Jednak trzeba pamiętać o tym, iż u wielu osób może wywoływać reakcje alergiczne. Nie powinny go też spożywać osoby chorujące na tarczycę.

Mleko ryżowe

Najbardziej dietetyczne ze wszystkich tutaj zebranych. Powstaje ze zmieszania wody z ugotowanym wcześniej ryżem. Dodatkowo dodaje się specjalne enzymy, które powodują zamianę skrobi w cukier. Mleko to należy do produktów hipoalergicznych. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na orzechy, zwykłe mleko lub soję. Jednak cukrzycy powinni wystrzegać się tego produktu. Wynika to z występowania w nim skrobi. Przyczynia się ona do wysokiego indeksu glikemicznego.

Jak widzicie zdrowie sporo kosztuje. Warto więc zawczasu mieć przygotowany jakiś plan B w postaci dodatkowego źródła finansowania. Mogą to być nawet chwilówki, których największa baza znajduje się na pożyczkowy-portal.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *