5 sposobów na zachowanie młodej skóry na szyi i dekolcie

2020-03-19 1:12:48
Zadaj sobie najpierw pytanie, czy pielęgnujesz skórę na szyi i dekolcie tak samo, jak dbasz o twarz? Najprawdopodobniej większość z nas odpowie przecząco, ponieważ są to najczęściej pomijane obszary w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. A przecież to właśnie skóra na szyi i dekolcie najszybciej się starzeje i zdradza nasz wiek. Dzieje się tak dlatego, że są to okolice, w których skóra jest cienka i delikatna. Ma bardzo mało włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za sprężystość skóry i jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, przez co jej natłuszczenie jest niedostateczne. Pamiętajmy więc, żeby nie zaniedbywać prawidłowej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu!

CHROŃ SKÓRĘ PRZED SŁOŃCEM

Powszechnie wiadomo, że ekspozycja na słońce powoduje poważne uszkodzenia skóry. Dotyczy to także delikatnej skóry na szyi i dekolcie, na której najszybciej pojawiają się oznaki starzenia. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zachować młody wygląd tych obszarów, to zapobiec zwiotczeniu skóry, plamom starczym i drobnym zmarszczkom, jest stosowanie kremu przeciwsłonecznego.

Amerykańska Akademia Dermatologii (AAD) zaleca stosowanie kremów z filtrem co najmniej SPF 30, ponieważ blokuje on 97 procent szkodliwych promieni słonecznych UVB. Dlatego codziennie rano nakładaj krem przeciwsłoneczny nie tylko twarz, ale także na szyję i dekolt. Zrób to jeszcze przed nałożeniem makijażu, niezależnie od tego, czy spędzasz dzień w domu, czy na zewnątrz. Pamiętaj, aby powtarzać aplikację kremu co kilka godzin, aby mieć pewność, że Twoja skóra jest zawsze chroniona.

SIĘGNIJ PO SPECJALNY KREM DO SZYI I DEKOLTU

Na etapie oczyszczania możemy spokojnie stosować na dekolt i szyję te same produkty, które stosujemy do twarzy. Natomiast stosowanie kremu pielęgnacyjnego do twarzy na delikatnej skórze szyi i dekoltu nie da jej wszystkiego, czego potrzebuje. Dlaczego? Regularna pielęgnacja skóry twarzy koncentruje się na radzeniu sobie z konkretnym problemem (skóra przesuszona, tłusta, mieszana, naczynkowa itp.). Natomiast krem do szyi i dekoltu powinien się przede wszystkim skupiać na ujędrnieniu i liftingu! Kremy dedykowane pielęgnacji skóry na szyi i dekolcie są pełne silnych składników aktywnych, które zostały specjalnie opracowane tak, aby dawać widoczne rezultaty. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczny kosmetyk, bo przecież chyba o to nam wszystkim chodzi!

Jaki krem do szyi wybrać? Postaw na naturalne kosmetyki. Sięgnij po specjalistyczny krem do szyi i dekoltu, pełen naturalnych składników roślinnych. Szukaj takiego, który jest bogaty w organiczne olejki eteryczne i roślinny kwas hialuronowy, który poprawia nawilżenie, widocznie wypełnia skórę, redukuje zmarszczki. Wyjątkowym składnikiem, na który warto zwrócić uwagę w przypadku kremu do szyi jest ekstrakt z bulwy śnieżycy letniej (Leucojum Aestivum).

Ekstrakt z tej rośliny hamuje skurcz komórek mięśniowych wygładzając skórę i redukując zmarszczki i robi to tak skutecznie, że często określany jest jako odpowiednik roślinnego “botoxu”. Ponadto zwiększa naturalną ochronę skóry, ponieważ stymuluje produkcję enzymów chroniących skórę przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

SPRÓBUJ SPAĆ NA PLECACH

Jeśli rano budzisz się z większą ilością zmarszczek na szyi i dekolcie niż wieczorem, najprawdopodobniej jest to spowodowane pozycją, w której śpisz. Spanie na boku powoduje pojawianie się i pogłębianie pionowych zmarszczek na dekolcie, a wynikiem spania na brzuchu jest powstawanie poprzecznych bruzd na szyi. Wiemy, że nie jest to proste, ale spróbuj zacząć spać na plecach. To zdecydowanie najlepsza pozycja podczas snu dla Twojej skóry – także skóry twarzy!

PAMIĘTAJ O WŁAŚCIWEJ POSTAWIE CIAŁA

Wszystkie nasze nawyki, takie jak mimika twarzy czy postawa ciała, wpływają na kondycję naszej skóry. Nadmierna ekspresja twarzy niekorzystnie wpływa na wygląd skóry, powodując powstawanie zmarszczek mimicznych. Podobnie jest z postawą ciała – jeśli jest nieprawidłowa, powoduje pojawienie się zmarszczek na szyi i dekolcie. Dlatego tak ważne jest utrzymanie dobrej postawy. W dzisiejszych czasach wszyscy nieustannie wpatrujemy się w nasze smartfony, tablety i laptopy. Zwykle mamy wtedy zgarbioną pozycję i pochyloną głowę, a to najgorsza postawa dla szyi i dekoltu!

Aby zapobiec tworzeniu się nieestetycznych zmarszczek, staraj się siedzieć prosto – wyprostuj plecy i ramiona, a głowę trzymaj wysoko, szczególnie kiedy siedzisz przed komputerem lub patrzysz w ekran swojego telefonu. Wyobraź sobie, że balansujesz z książką na głowie — to najlepszy sposób na zachowanie prawidłowej pozycji!

TRAKTUJ SKÓRĘ NA SZYI I DEKOLCIE BARDZO DELIKATNIE

Ponieważ skóra na dekolcie i szyi jest bardzo cienka, musisz się z nią wyjątkowo delikatnie obchodzić. Mocne pocieranie lub rozciąganie skóry w tych obszarach może powodować uszkodzenia i prowadzić do powstawania większej liczby linii i zmarszczek.

Pamiętaj, aby oczyszczać te miejsca delikatnymi, naturalnymi produktami. Dobrze jeśli znajdziesz produkt, który jest nawilżający, bezpieczny dla skóry, ale jednocześnie dokładnie potrafi ją oczyścić. Zwróć uwagę na skład i szukaj odżywczej mieszanki organicznych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, takich jak np. lawenda i geranium, które sprawiają, że skóra staje się gładka, miękka i elastyczna. Po zakończeniu mycia wytrzyj delikatnie szyję i dekolt do sucha miękkim ręcznikiem. I zawsze bądź delikatna podczas nakładania kremów z filtrem przeciwsłonecznym i kremów nawilżających. Staraj się też nie drapać ani nie pocierać skóry w tych okolicach.

Wszystkie te proste wskazówki pomogą Ci na zachowanie pięknej i pozbawionej zmarszczek skóry na szyi i dekolcie. Powodzenia!

www.lavido.pl

Lavido. Inspired by nature.
Luksusowe, naturalne kosmetyki do pięlęgnacji twarzy i ciała

Komentarze

2 komentarze

  1. Aria odpowiedz

    A jakie skladniki w kosmetykach polecacie?

    1. romualda odpowiedz

      Ceramid 6, ruszczyk kolczasty, euleterokok, lawenda, topola, guarana, d-pantenol… przynajmniej mi one pasuja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *