PIŁKA NOŻNA. Przerwana seria. Zwycięstwo i porażka

2020-10-27 8:17:08

18-letni Bartosz Dąbrowski zdobył gola w Skierniewicach. Wychowanek Legionovi, choć grywał też w młodzieżowych zespołach Świtu i warszawskiej Polonii. Nominalny obrońca, najczęściej ustawiany jest jednak na lewej flance pomocy fot. fotoMiD

Trzecioligowi piłkarze Legionovii rozegrali w ubiegłym tygodniu dwa spotkania. Oba wyjazdowe. W pierwszym, środowym podopieczni Michała Pirosa pokonali w Grodzisku Mazowieckim rezerwy stołecznej Legii 1-0(1-0), natomiast w drugim, sobotnim nie sprostali w Skierniewicach miejscowej Unii, przegrywając 2-4(1-1)

Tym drugim spotkaniem nasza drużyna przerwała swoją wspaniałą wyjazdową passę. Do meczu w Skierniewicach legionowianie w sześciu spotkaniach pięciokrotnie wygrywali i tylko raz (w Aleksandrowie Łódzkim} zremisowali. Teraz przegrali i na dodatek stracili pierwsze wyjazdowe gole. Od razu cztery! Środowy mecz w Grodzisku, tam swoje domowe mecze rozgrywa druga drużyna warszawskiej Legii, zakończył się jeszcze „planowo”. Nasz zespół pokonał młodziutkich legionistów 1-0, po bramce w 30. minucie Daniela Chorosia, a legionowski golkiper Paweł Błesznowski zachował, po raz szósty w meczu wyjazdowym, czyste konto. Fakt ten tym bardziej godny podkreślenia, że w meczu tym Legionovia musiała zagrać bez trzech swoich podstawowych zawodników (Barański, Koziara, Kluska) „odpoczywających” za żółte kartki, Oto skład naszej drużyny z tego spotkania: Błesznowski – Kaczorowski, Worach, Gibas, Dąbrowski, Karabin (75’ Dobrogost), Choroś, Bućko (90’ Lewandowski),Bajdur, Kowalski (70’ Mich),Trubeha. W sobotę w Skierniewicachjuż tak przyjemnie nie było.
Zagrali kartkowicze, ale nasz zespół potrafił się tym razem dzielnie trzymać tylko przez pierwszą połowę spotkania. Na szybką(10’) bramkę gospodarzy, nasi odpowiedzieli po 20.minutach wyrównującym golem Bartosz Dąbrowskiego. Po przerwie remis utrzymywał się tylko przez osiem minut. Rzut karny dał gospodarzom kolejne prowadzenie, a w ciągu kolejnych dwudziestu minut, podczas swojej dominacji na boisku, dorzucili dwa kolejne gole. Unia prowadziła 4-1 i na kwadrans przed końcem losy spotkania były przesądzone. Co prawda swoją ambitną postawą nasi zdołali doprowadzić do ostatecznej kosmetyki wyniku meczu, na 2-4, z naszego punktu widzenia, po bramce samobójczej miejscowych, ale pierwsza wyjazdowa porażka Legionovii stała się faktem. Oto wyjściowa jedenastka Legionovii z tego meczu: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Worach, Barański, Choroś, Koziara, Kluska, Dąbrowski, Bajdur, Trubeha.

W sobotę przed naszym zespołem domowe spotkanie z KS Kutno. Domowe, więc strach się bać, bo do tej pory nasz zespół zgromadził znacznie więcej punktów „w gościach” niż u siebie. Jedna seria została przerwana, może więc tytułem „rekompensaty” nasi piłkarze wezmą odwet na „własnych śmieciach”?

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1}
Wyniki 12.kolejki:
Unia – Legionovia 4-2, Znicz – Wasilków 5-1,Ruch – Pogoń
1-4, Olimpia – Świt 1-2, Legia II – Broń 2-2, Huragan – Ursus
0-0, Kutno – Concordia 2-1, Radomsko – Błonianka 1-3, Lechia – Wikielec 1 -2. Mecze: Polonia – Sokół i Jagiellonia II