LEGIONOWSKI. Van Gogh u bram wieczności – KINO OTWARTE

2021-02-25 7:00:08

Mieliśmy już w KINIE OTWARTYM wspaniałą animację “Twój Vincent” (http://pik.legionowski.pl/wydarzenia/m-kino-otwarte/item/438-tw%C3%B3j-vincent-kino-otwarte.html), teraz nadszedł czas na kolejny film o holenderskim malarzu, autorze słynnych “Słoneczników”. 26 lutego 2021 r. o godz. 19.00 zapraszamy na dramat biograficzny “Van Gogh. U bram wieczności” w reżyserii Juliana Schnabla (“Motyl i skafander”)

“Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka”. (materiały prasowe)

Za swoją rolę grający van Gogha Willem Dafoe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara. W filmie towarzyszą mu m.in. Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner czy Mathieu Amalric.

Tuż po seansie online, o godzinie 21.00, rozpocznie się rozmowa na żywo dziennikarki Magdaleny Felis z naszym gościem Stachem Szabłowskim – kuratorem, krytykiem sztuki i publicystą. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby podyskutować na temat filmu i nie tylko! LINK do spotkania:  http://zoom.us/j/92206298051?pwd=emVrZmlnU3AvUkY0b0ttV1dpaGpIQT09

.

“Van Gogh. U bram wieczności”, seans online, 26.02.2021 r., godz. 19.00; spotkanie online z gościem: godz. 21.00

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: “ARLES” na adres: animacja@pik.legionowski.pl  do 25.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: http://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *