LEGIONOWO. Miasto skontroluje co wyrzucasz do śmieci!

2021-07-29 6:06:27

Problem z odbiorem nieprawidłowo wyrzuconych odpadów w jednej ze wspólnot mieszkaniowych przy ul. Zegrzyńskiej sprowokował Urząd Miasta Legionowo do rozpoczęcia częstych kontroli śmieci w mieście. Te mają się zacząć już w sierpniu

Urząd Miasta Legionowo poinformował, iż w ostatnim okresie firma świadcząca usługi odbioru odpadów w mieście nie zabrała śmieci od wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Zegrzyńskiej.

Materiały budowalne w altanie

Z informacji Ratusza wynika, iż odbiór odpadów nastąpił w dniu i godzinach zgodnych z harmonogramem. Natomiast pozostawienie przez firmę części śmieci nie było przypadkowe. W altanie pozostawiono materiały budowlane – styropian, gruz, czyli elementy, które powinny trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ul. Olszankowej 36. Finalnie śmieci zostały zabrane, ale sytuacja miała przelać przysłowiową „czarę goryczy”, bowiem władze miasta zapowiedziały, że od sierpnia planuje się (zgodnie z obowiązującymi przepisami) przeprowadzanie częstszych kontroli związanych z segregacją śmieci zarówno wśród mieszkańców, jak i przedsiębiorców.

Nowy harmonogram

Od 1 lipca br. funkcjonuje nowy harmonogram odbioru śmieci. Zdaniem części mieszkańców, powodem takiego stanu rzeczy są nowe terminy odbioru odpadów komunalnych, które zaczęły obowiązywać od lipca br. Wprowadzono bowiem zasady, według których odpady tzw. zmieszane nie będą odbierane 3 razy w ciągu tygodnia, ale tylko 2 razy. Natomiast jednego dnia mają być odbierane tylko bioodpady. Jednak jak się okazuje, akcja propagandowa informująca o tych zmianach, nie przyniosła pożądanych skutków. Dlatego zbiórka tego rodzaju odpadów na razie przynosi mizerne efekty.

Proponują zamykanie śmietników

W kontekście ostatnich wydarzeń oraz narastającego problemu podrzucania śmieci do otwartych wiat przez postronne osoby UM Legionowo zachęca wspólnoty mieszkaniowe z terenu miasta do zamykania wiat śmietnikowych. Wcześniej, aby ustrzec się nieproszonych śmieci, spółdzielnia mieszkaniowa i KZB w większości przypadków przebudowały istniejące wiaty śmietnikowe. Są one obecnie zamykane, a dostęp do nich mają tylko lokatorzy z okolicznych budynków.

Paulina Nowicka

Komentarze

6 komentarzy

 1. Victor odpowiedz

  Ten system z PSZOK jest chory i dzialający na szkodę zarówno środowiska jak i mieszkańców

 2. Set odpowiedz

  Styropian w pszoku przyjmą, a smoki zyja?
  PSZOKI NIEPRZYJMUJA STYROPIANU, PRACOWNICY RADZA WYRZUCIC DO LASU LUB SPALIC…. 😐 POCZYTAJCIE W NECIE, NIETYLKO W POWIECIE LEGIONOWSKIM.

  1. Dari odpowiedz

   PSZOK nie przyjmuje odpadów ze styropianu bo jest to odpad komunalny odbierany razem z odpadami zmieszanymi

   1. Othis odpowiedz

    Przeczytaj artykuł, firma komunalna nieodebrala smieci zmieszanych bo byl tam styropian. Styropian najlepien spalic lub zawiesc i wysypac pod ratuszem lub belwederem
    Produkt niezbywalny

    1. Daro odpowiedz

     Przeczytałem artykuł, owszem był tam styropian i GRUZ.
     Generalnie chodzi o rodzaj styropianu, styropian z opakowań jest traktowany jako zwykły odpad i nie ma problemu z jego odbiorem
     Problem jest ze styropianem budowlanym którego faktycznie nikt nie chce odbierać

 3. Kpina odpowiedz

  A idźcie z tą gospodarką odpadów…
  Żeby oddać elektrośmieci w tym wypadku świetlówki trzeba udać się do Urzędu Miasta, odebrać pisemko z Gospodarki Odpadami i potem dopiero można lecieć ze świetlówkami do PSZOK-u.
  Więc z Grudzi muszę iść do Centrum, z Centrum do domu i z domu do PSZOKU-u, żeby pozbyć się 3 (słownie: trzech) świetlówek… Przecież to jest chore…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *