LEGIONOWO. Służby odwiedziły miejski żłobek

2023-09-20 5:00:32

Policjantka i strażniczka miejska odwiedziły maluchy w jednym z legionowskich żłobków. Dzieci zaprosiły mundurowe aby porozmawiać o bezpieczeństwie, o pracy w Policji i Straży Miejskiej. Każdy z maluchów na zakończenie otrzymał element odblaskowy, dzięki któremu będzie widoczny dla zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego

Dzieci ze żłobka Legionowie, które gościły policjantkę i strażniczkę miejską  z zaciekawieniem słuchały o wszystkim, co jest związane z pracą Policji i Straży Miejskiej oraz czym dokładnie zajmują się funkcjonariusze na co dzień.

Nie zabrakło również najważniejszego tematu – bezpieczeństwa. Omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące zagrożeń, na jakie narażone są dzieci, m.in. jak bezpiecznie spędzać czas wolny, jakich sytuacji unikać, aby się nie zgubić, co zrobić jeśli dziecko oddali się od rodziców i jak wezwać pomoc?

Kliknij, aby powiększyć

Przy wykorzystaniu mobilnego miasteczka ruchu drogowego mundurowe przypomniały maluchom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – jak prawidłowo korzystać z drogi, czy też w jaki sposób możemy bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Dla dzieci największą radością była przede wszystkim możliwość bezpośredniego spotkania z prawdziwymi stróżami prawa, którzy dodatkowo mieli przygotowane dla najmłodszych niespodziani! Każdy z nich otrzymał specjalną odznakę (odblask), którą można przypiąć do plecaka czy odzieży.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie pełne uśmiechniętych twarzy.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *