Adidas superstar: Adidas superstar: jak odróżnić podróbki?

2018-11-01 10:28:59

To jeden z niewielu modeli obuwia, który może pochwalić się naprawdę fascynującą historią. Dodatkowo, ciągle modny design butów sprawia, że cały czas są bardzo popularne. W przypadkach tak spektakularnego sukcesu, zawsze znajdą się osoby postronne, które chcą nieuczciwie na nim skorzystać. Bardzo często zdarza się, że mniejsze firmy celowo podrabiają swoje modele sneakersów tak, aby wyglądały jak prawdziwe adidas superstar. Jak nie wydać pieniędzy na podróbki?

 

Na dobry początek warto wiedzieć, co się kupuje

Zagorzali fani modelu adidas superstar na pewno doskonale znają ich historię. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nie każdy czyta ciekawostki na temat modelu obuwia zanim zdecyduje się je kupić. Większość z nas wybiera buty głównie ze względu na ich wygląd czy obecną modę.

W tym przypadku warto zrobić wyjątek przynajmniej z dwóch powodów. Między innymi dlatego, że adidas superstar mają naprawdę ciekawą i wciągającą historię. Poza tym, podstawowa wiedza na temat najpopularniejszych edycji adidas superstar może być potrzebna do odróżnienia prawdziwych butów od wielu fałszywych naśladowców.

6 wskazówek na to, jak rozpoznać oryginalne buty adidas superstar

Rozpoznanie oryginalnego modelu adidas superstar nie jest takie proste jak ci się wydaje. To szczegóły i detale decydują o tym, że nosimy oryginalne buty. Wielu topowych producentów obuwia dodaje różne ,,smaczki”, które świadczą o precyzji wykonania ich produktu. W przypadku butów adidas superstar jest ich kilka. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

1. Sprawdź jak prezentuje się pudełko

Jeszcze przed zakupem warto poprosić sprzedawcę o pudełko, w którym zostaną zapakowane twoje nowe adidas superstar. Producent przywiązuje wagę do najmniejszych szczegółów oraz dba o jakość materiałów. Nawet pudełka, w które pakuje swoje produkty.

Obuwie powinno być zapakowane w twarde, tekturowe pudełko. Na górze są wytłoczone lub namalowane charakterystyczne dla Adidasa trzy równoległe pasy położone blisko siebie.

Na pudełku nie może zabraknąć logo oraz podstawowych informacji o produkcie, nadrukowanych na specjalnej naklejce. Chodzi o rozmiar, numer seryjny oraz model obuwia. Warto porównać je z informacjami, które znajdują się na wewnętrznej części języka buta.

2. Dodatki do modelu adidas superstar

W pudełku z oryginalnymi butami jest dołączona dodatkowa para sznurówek. Jeśli ich nie masz, istnieje prawdopodobieństwo, że wydałeś pieniądze na podrobione adidasy.

3. Wykończenie na piętach oraz logo

Zewnętrzna część buta, a dokładnie pięta ma swój charakterystyczny wygląd. Przede wszystkim chodzi o oldschoolowe logo Adidasa, podobne do liścia klonu. Jest dokładnie takiej samej wielkości na prawej oraz na lewej pięcie.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo mały, ale równie istotny element. W przypadku oryginalnych butów wykończenie i szew na piętach są całkowicie gładkie. Jeśli spotkałeś się z prawie niezauważalnym, malutkim zaokrągleniem na pięcie, niestety nosisz podróbki.

4. Istotny detal: szwy

Każda oryginalna para adidas superstar jest wykonana z należytą starannością. Nie ma tu mowy o fuszerce czy niedociągnięciach. Dlatego prawdziwe buty będą miały schludne wykończenie. Szwy nie powinny wystawać, ciągnąć się czy być zbyt luźno wszyte.

5. To, czego nie widać na pierwszy rzut oka: podeszwa

Na podeszwach modelu adidas superstar został wytłoczony specyficzny wzór. Warto sprawdzić, czy linie na lewym bucie tworzą idealne lustrzane odbicie wraz z liniami na prawym.

6. Zajrzyj do środka buta

Czasem podróbkę można odróżnić tylko po jednym małym szczególe. Dlatego warto sprawdzić również buty w środku.

  • numer seryjny adidasów ma znaczenie

Dwa buty w tej samej parze posiadają odrębne numery seryjne.

  • sprawdź oznaczenie na wkładce

Na wkładkach modelu adidas superstar znajdziesz nadrukowane oznaczenie z nazwą producenta. Warto pamiętać, że w oryginalnym obuwiu na lewym bucie napis jest wydrukowany do góry nogami względem napisu w prawym bucie.

Komentarze

1 komentarz

  1. Debil odpowiedz

    Co za głupoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *