Akademia Kołacz zaprasza

2023-11-02 7:00:21
Zawsze świeże pieczywo, ciepłe śniadania i warsztaty piekarnicze – to wszystko znaleźć można w Akademii Kołacz przy ul. Piłsudskiego 31a w Legionowie. – Wiemy o chlebach i bułkach bardzo dużo, poświęciliśmy im niemal całe życie – piszą o sobie twórcy Akademii Kołacz. Nie sposób się z nimi nie zgodzić, bo potwierdza to rzesza stałych klientów.
W asortymencie Akademii Kołacz znajdziemy tradycyjne polskie pieczywo jak m.in.: chleb na ziemniaku, staropolski z żurawiną, bułka dawna poznańska, chała z kruszonką czy drożdżówkę z owocami i kruszonką na maśle. Jednak to nie jedyne, na co możemy liczyć, bo piekarnia sięga również o zagraniczne smaki takie jak ciabatta, focaccia, kornspitz austriacki czy chaczapuri i croissanty.
Wszystko przygotowywane na świeżo, z najlepszych składników. „Do naszych produktów dodajemy masło, a nie margarynę. W ich składzie są ziemniaki, a nie płatki ziemniaczane. Chleb żytni ma u nas tyle mąki żytniej, ile Bóg przykazał, więc nie rozpada się i nie jest za kwaśny. Natomiast bułka grahamka zawiera tyle mąki pszennej z całego ziarna, ile powinno jej być według prezbiteriańskiego pastora Sylvester Graham, a więc jej wynalazcy.” – opisują właściciele.
Szczególnym uznaniem klientów w Akademii Kołacz cieszą się tutejsze śniadania. Możemy wybierać spośród dań tradycyjnych jak jajecznica czy jajka sadzone oraz bardziej wyrafinowanych jak tost francuski wytrawny czy szakszuka lub burger.
Ciekawostką są warsztaty piekarnicze organizowane przez Akademię. Mogą w nich wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Uczestnicy mają okazję poznać historię chleba i samodzielnie wypiekać bułki. Jest również możliwość przeprowadzenia zajęć dla wycieczek szkolnych.
– W listopadzie i grudniu zapraszamy na warsztaty kulinarne: dzieci, młodzież, dorosłych, a także całe rodziny – zapowiada na swoim fp Akademia Kołacz. – Planujemy warsztaty piekarnicze, cukiernicze oraz gruziński wieczór z abc chaczapuri. Będziemy też przygotowywać torty dla Andrzeja, piec i ozdabiać pierniki dla Mikołaja. Gwarantujemy świetną zabawę, dużą porcję wiedzy i jeszcze więcej samodzielnie wykonanych, smacznych wyrobów.
Zachęcamy do spróbowania!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *