Areszt za groźby, stalking i znieważenie

2016-04-27 2:50:52

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie zatrzymali 52-letniego Zbigniewa K. podejrzanego o groźby pozbawienia życia, stalking i znieważenie wobec sąsiadów. Mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne czyny wobec tych samych pokrzywdzonych. Decyzją sądu 52-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie zatrzymali 52-letniego Zbigniewa K. Mężczyzna podejrzany jest, że od 3 lat kierował groźby karalne pozbawienia życia wobec sąsiadów. Ponadto mężczyźnie zarzuca się przestępstwo z art. 190a §1 kodeksu karnego czyli stalkingu.

Wszystko wskazuje na to że, mężczyzna w nocy jeździł po posesji samochodem, puszczał głośno muzykę, używał klaksonu i świecił światłami w okna. Ponadto znieważył słowami wulgarnymi sąsiadów. Wśród pokrzywdzonych jest dwoje małoletnich dzieci.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego na wniosek policjantów Sąd Rejonowy w Legionowie zadecydował o zastosowaniu wobec 52-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *