Bałagan i sparaliżowane centrum

2016-07-26 1:13:58

Od blisko miesiąca trwa remont ulic Sowińskiego i Piłsudskiego na odcinkach do przecięcia z Wysockiego, a także przebudowywane jest rondo przy legionowskim ratuszu. Na okres remontu wykonawca wyznaczył dla kierowców objazd sąsiednimi ulicami. Utrudnienia w ścisłym centrum miały trwać około półtora miesiąca.

Rondo wedle harmonogramu miało być skończone do połowy sierpnia i w ostatnim czasie faktycznie prace uległy przyspieszeniu. Niemniej całość prac, których zasięg dotyka dwóch głównych ulic w Legionowie ma się zamknąć dopiero na początku października. Po zmodernizowaniu ronda nastąpi pełne zamknięcie odcinka ulicy Sowińskiego (od ul. Warszawskiej do ronda). Trzeba również zauważyć, że i na ul. Piłsudskiego występują pewne utrudnienia, również dla pieszych.

centrum3

– Denerwuje mnie, że tak rozkopali to rondo, przecież nie było jeszcze w złym stanie. Natomiast sama ulica Piłsudskiego była robiona całkiem niedawno. Czy nie można było wykonać tych wszystkich prac poprzednim razem? – irytuje się pan Tomasz. Inni, z którymi rozmawialiśmy wyrażali się jeszcze bardziej dosadnie. Wielu na czas remontu zrezygnowało z jazdy samochodem. – Nie rozumiem. Już od dawna władze wiedziały, że będziemy gościć pielgrzymów z Filipin. Zamiast postarać się o jak najlepsze wrażenie, to rozkopali dookoła centrum miasta robiąc tu taki bałagan i utrudnienia w ruchu – dziwi się pani Maria.

JR

Komentarze

3 komentarze

  1. bolek odpowiedz

    To i owo napiszcie o 20 km nieutwardzonych ulic w Legionowie ,gdzie mieszkańcy czekają latami z pustymi obietnicami . A tu takie marnotrastwo .Obecna władza ma gdzies ludzi mimo wniosków ,petycji ,list podpisów i Bóg wie czego jeszcze by chcieli a i tak sciemniają złodzieje .

  2. waldi odpowiedz

    Zgadzam się w zupełności z Panem Maćkiem.Na utwardzenie dróg w Legionowie czeka się kilka pokoleń a naszej władzy zwisa to i powiewa .Tłumaczą się brakiem pieniędzy .A te nasze pieniądze z podatków to gdzie są ?????

  3. Maciek odpowiedz

    Smogorzewski i Rosiak muszą mieć najładniejsze rondo i ulicę przed swoimi nieruchomościami, żeby były atrakcyjne dla najemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *