Będzie rondo przy Chopina

2016-07-24 5:17:05

Trwa budowa kolejnego parkingu wielopoziomowego przy Centrum Komunikacyjnym, tym razem po stronie centrum miasta. Równolegle ruszyły procedury związane z przebudową skrzyżowania al. 3 Maja, ul. Kopernika, Chopina i Siemiradzkiego w Legionowie. Projekt ten ma usprawnić układ komunikacyjny przy wyjeździe z garażu, który będzie usytuowany na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Piłsudskiego.

Urząd Miasta Legionowo szuka wykonawcy, który podejmie się przebudowy skrzyżowania przy alei 3 Maja, ul. Kopernika, Chopina i Siemiradzkiego. Zmiany są spowodowane budową garażu wielopoziomowego i koniecznością usprawnienia wyjazdu z garażu dla przyszłych użytkowników. Przetarg obejmuje wykonanie mini ronda z pięcioma wlotami, prace przygotowawcze i rozbiórkowe, wykonanie regulacji wysokościowych istniejących urządzeń infrastruktury podziemnej oraz wykonanie nowych nawierzchni jezdni i chodników.

14234

Nowe rondo będzie posiadać wyspę środkową o średnicy 3 m, wysepki z kostki brukowej i zjazdy. Ulica 3 Maja po stronie południowej zostanie poszerzona z 4 na 7 metrów co otworzy ruch dwukierunkowy w tym miejscu. Remont ma potrwać 30 dni. Wybór wykonawcy nastąpi według kryteriów dotyczących ceny i udzielonej gwarancji na przeprowadzone prace.

P1320067

Po wybudowaniu nowego ronda komunikacja w tym rejonie ulegnie znacznej poprawie. Przebudowa będzie miała zasadniczy wpływ na płynność ruchu samochodów wyjeżdżających z parkingu wielopoziomowego oraz dla ruchu pieszego w tym rejonie miasta.

P1320069

źródło: UM Legionowo, fot. DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *