BIAŁOŁĘKA/JABŁONNA. Zasadzili 26 tysięcy drzew parkowych i sadzonek leśnych

2021-03-31 5:06:23

W marcu GAZ-SYSTEM zasadził ok. 26 tysięcy drzew na terenie Białołęki, zazieleniając ulicę Płochocińską, teren Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” wzdłuż Kanału Żerańskiego oraz dzielnicowe szkoły i przedszkola

Łącznie z nasadzeniami, które odbyły się jesienią, spółka posadziła ponad 44 tysiące drzew parkowych i sadzonek leśnych.

Wśród 26 tysięcy drzew ponad 200 drzew parkowych zasadzono na terenie czterech szkół  podstawowych, dwóch przedszkoli oraz wokół dzielnicowej przychodni zdrowia. Kolejne prawie 230  drzew parkowych zazieleniło ważną dla dzielnicy ulicę Płochocińską. Natomiast przy Parku Syrenki pojawiło się 50 drzew parkowych, które ozdobiły okolice placu zabaw dla dzieci.  Pozostałe drzewa – sadzonki leśne, zostały posadzone wzdłuż popularnej wśród mieszkańców ścieżki pieszo-rowerowej nad Kanałem Żerańskim. Dodatkowo w tej okolicy, do końca kwietnia 2021 roku, spółka posadzi 217 drzew parkowych.

Wśród zasadzonych drzew parkowych znalazły się jesiony, lipy, topole, surmie, klony, kasztanowce, dęby, brzozy i graby. Wybrane dla placówek oświatowych gatunki mają pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale również edukacyjną. Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich instytucji, na terenie których realizowaliśmy nasadzenia, za przychylność i profesjonalną współpracę – mówi Iwona Dominiak, Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM.

 Zasadzone przez GAZ-SYSTEM drzewa parkowe będą pielęgnowane przez spółkę przez najbliższe 3 lata. Po tym czasie przejdą pod opiekę poszczególnych właścicieli i zarządców terenu.

Nasadzenia są związane ze zrealizowaną przez GAZ-SYSTEM w 2019 r. inwestycją przyłączenia do sieci gazowej Elektrociepłowni Żerań oraz stanowią odpowiedź na postulaty mieszkańców i lokalnego samorządu. W listopadzie ubiegłego roku odbył się pierwszy etap nasadzeń. Nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera pojawiło się wówczas ponad 18 tysięcy nowych drzew.

Zarówno przyłączanie stołecznych elektrociepłowni, jak i sadzenie drzew wpisują się w prowadzoną przez GAZ-SYSTEM politykę poprawy jakości powietrza w stolicy i w całym kraju.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *