Facebook

Biedronka w Polsce – kilka ciekawostek

2017-12-26 6:06:25

Historia przedsiębiorstwa, które jest właścicielem sieci sklepów Biedronka, przypomina jedną z bajkowych opowieści. Jest to historia zaczynająca mająca swój początek w końcówce osiemnastego wieku. Wtedy to, Jeronimo Martinez w Lizbonie otworzył pierwszy sklep. Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło, firma rozrosła się do międzynarodowych rozmiarów, a jednym z krajów gdzie inwestuje Grupa Jeronimo Martins, jest nasz kraj.

 

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 2700 sklepów Biedronka. Obsługuje je 16 centrów dystrybucyjnych. Pierwszy sklep pod nazwą Biedronka powstał w Poznaniu w kwietniu 1995 roku. W 1997 roku firma Jeronimo Martins odkupiła od ówczesnego właściciela ponad 200 sklepów tej marki. Od tego czasu liczba placówek zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. Jest to największa sieć handlowa w Polsce. Sklepy Biedronka to rozpoznawalna marka, obecna w prawie każdym większym miasteczku.

Polacy lubią dyskonty, forma dyskontów w ostatnich latach bardzo się zmieniła. Teraz robiąc zakupy w sklepie Biedronka, można zaopatrzyć się w produkty delikatesowe. Jednym z hitów sklepów biedronki były tygodnie tematyczne. Podczas ich trwania można zaopatrzyć się w luksusowe artykuły, na co dzień dostępne tylko w sklepach specjalistycznych. Klienci Biedronki mogli kupić ośmiornice, małże, świeże ryby.

Przeglądając różnego rodzaju sondaże, można przeczytać o tym, że sklepy Biedronka są najczęściej wymieniane, jako te, gdzie przyjemnie jest robić zakupy. Od wielu lat hasłem przewodnim zachęcającym do zakupów w sklepach Biedronka jest to mówiące o niskich cenach. Odkąd powstał program lojalnościowy Moja Biedronka, klienci codziennie otrzymują jeszcze więcej promocji i akcji tematycznych. Prawdziwym hitem okazały się akcje Gang Świeżaków.

Misją sieci sklepów Biedronka jest zapewnienie dobrej, jakości produktów swoim klientom. Warto wiedzieć, że Grupa Jeronimo Martins to największa w Polsce firma prywatna. Łącznie zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników, to prawie jak małe miasto. Pracownicy Biedronki korzystają z kilkunastu programów wsparcia.

Sklepy Biedronka propagują odpowiedzialność społeczną. Cyklicznie organizowane są takie akcje jak:

  • Promocja zdrowej diety dla najmłodszych
  • Zbiorki żywności na cele społecznie istotne
  • Pomoc dzieciom, między innymi podczas dorocznej akcji Reklama Dzieciom w dzień Wigilii

Biedronka dba o Środowisko

Około 90 procent produktów w sklepach Biedronki pochodzi od polskich dostawców. Tego typu działania są korzystne dla środowiska, dostarczane produkty nie muszą być przewożone na bardzo duże odległości. Pojazdy z logo Biedronka należą do jednych z najbardziej ekologicznych, spełniają surowe normy europejskie dotyczące emisji spalin. W sklepach Biedronka stosuje się ekologiczne rozwiązania takie jak: energooszczędne żarówki i urządzenia chłodnicze, gruntowe wymienniki ciepła, automatycznie zamykane zawory w umywalkach. Takie rozwiązania pozwalają oszczędzać energię. W każdym ze sklepów tej sieci odpady są segregowane do powtórnego przetworzenia.

Biedronka sklep blisko klienta

Sklepy Biedronka (zobacz przykładowe gazetki Biedronka) chcą być jak najbliżej swoich klientów na wielu płaszczyznach. Zaczynając od lokalizacji, (która w większości tych sklepów jest bardzo dobra) a kończąc na bardzo dobrej obsłudze. Wielu z klientów ma zawsze po drodze do sklepów Biedronka. Znajdują się one prawie na każdym większym osiedlu. Także podczas podróży po Polsce łatwo jest odnaleźć charakterystyczny znaczek z uśmiechniętym owadem. Mieszkając na północy kraju i jadąc na południe, można zrobić niemalże identyczne zakupy. Wielu klientów chwali sobie również wygodę zakupów. Towary rozmieszczane są, prawie że identycznie i nie ma problemów ze znalezieniem potrzebnego artykułu, bez względu na to, w jakim mieście odwiedza się sklep.

Logo Biedronki

Charakterystyczna uśmiechnięta biedronka będąca logo sklepów, zmieniała swój wygląd na przestrzeni lat. Pierwsze sklepy Biedronki od roku 1995 do roku 2001 były w kolorach biało-zielono- czerwonych. Logiem od początku była Biedronka, jednak różniła się ona od tej dzisiejszej. Od roku 2001 do roku 2012 pod logiem Biedronka widniał napis w kolorze czarnym „Codziennie niskie ceny”. Od roku 2012 na sklepach pojawiło się logo z jeszcze bardziej uśmiechniętą biedronką z czerwonym noskiem i szerzej rozpostartymi skrzydełkami.

W Biedronce zapłacisz kartą i ubierzesz się modnie

W sklepach Biedronka dość długo w porównaniu z innymi sklepami nie można było zapłacić kartą płatniczą. Ta możliwość pojawiła się w 2013 roku. Również w tym roku w sklepach Biedronka pojawiła się kolekcja ubrań zaprojektowanych przez absolwentów Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Natomiast od listopada 2017 można w sklepach Biedronki kupić galanterię skórzaną zaprojektowaną przez Macieja Zienia.

Biedronka dla tych, co kochają książki

W ranach akcji tematycznych w sklepach Biedronka, co jakiś czas kupić można ciekawe pozycje książkowe. To prawdziwy raj dla miłośników dobrej książki. Ulubione tytuły książek mogą kupić w bardzo korzystnych cenach. W ofercie znajdują się książki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W okresie przedświątecznym wiele osób decyduje się na zakup ciekawej książki w prezencie pod choinkę. Chociaż na to, aby kupić książkę, każda okazja jest dobra. Na szczęście akcje tematyczne również też na książki są organizowane w sklepach Biedronka cyklicznie podczas całego roku. Wystarczy tylko śledzić najnowsze gazetki promocyjne, aby zawsze być na bieżąco.

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Pell_Agia odpowiedz

    Owszem , jestem zadowolona z zakupów w sklepie Biedronka, ale ponieważ sklep jest w pobliżu mojego domu martwi mnie, ze otoczenie sklepów tej firmy często jest zaśmiecone, nie sprzatane i to jest zdecydowany minus tej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *