BIEGANIE. II Mistrzostwa Polski BACKYARD ULTRA POLSKA

2023-05-03 12:32:21

Backyard Ultra Polska czyli II Mistrzostwa Polski w formule Backyard. W poniedziałek (1 maja) ruszyły zapisy! 

Backyard to wyjątkowy bieg. Rozgrywany w formule, która szybko zyskała zwolenników w blisko 80 krajach na świecie. To wyzwanie, do którego może podejść niemal każdy biegacz bez względu na wiek i stopień wytrenowania. Od ubiegłego roku w Polsce powstała sieć biegów Backyard, która nadzorowana jest przez centralę w USA, a w Jabłonnie rywalizacja zyskała status imprezy mistrzowskiej. Wysoki poziom organizacyjny, którego gwarantem jest Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra i rewelacyjne wyniki sportowe zostały zauważone w świecie biegowym. Backyard Ultra Polska zyskał status Silver Ticket na rok 2024, a Jabłonna została wyznaczona na organizatora Drużynowych Mistrzostw Świata w Backyard w 2024 r.

Druga edycja biegu zostanie rozegrana 21 lipca 2023 r. i przebiegać będzie trasą wyznaczoną w parku w Jabłonnie i terenach przyległych. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Gminy Jabłonna i OSiR Jabłonna. Na starcie staną zawodnicy z czołówki polskiego ultra, goście z zagranicy i amatorzy. W sumie 80 zawodników. Stawką biegu jest wyłonienie mistrza Polski na rok 2023, a także zdobycie minimum do kadry narodowej kraju na indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Świata. Ale oprócz rywalizacji najlepszych, będziemy również dopingować biegaczy walczących o swoje nowe rekordy życiowe. Wśród nich będzie liczna grupa zawodników z powiatu legionowskiego.Dzięki środkom z powiatu legionowskiego wyłoniony i nagrodzony będzie także najlepszych biegaczy z tego regionu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na bieg, które ruszyły 1 maja 2023 r. o godz 12:00. A 21 lipca zapraszamy kibiców do dopingowania zawodników na trasie biegu, który trwać może nawet ponad dwie doby.

Podczas biegu strażacy z OSP Jabłonna prowadzić będą akcję charytatywną i będą zbierać fundusze dla swojego kolegi Stanisława, który stracił nogę podczas służby. Akcję można wesprzeć już teraz poprzez wpłatę na www.zrzutka.pl/stasiek

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Legionowskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *