BIEGI. 5. Wieliszewski crossing

2015-09-22 2:19:13

Do lokalnych zawodów, ze swoim urokiem, rodzinnym klimatem należy z pewnością zaliczyć cykl biegowo- rowerowy zwany WIELISZEWSKIM CROSSINGEM. W minioną niedzielę odbyła się 5. edycja tych zawodów.

W tym roku trasa zawodów o długości 8,2 km została wytyczona na Uroczysku Wieliszew. Jest to pagórkowaty teren za szpitalem onkologicznym w Wieliszewie. Dalej brzegiem jeziora Kwietniówka z metą na stadionie wieliszewskim. Najlepszemu zawodnikowi Rafałowi Szymborskiemu pokonanie tej odległości w tych trudnych warunkach terenowych zajęło 28 minut i 50 sekund. Zawodnik ten swoje pierwsze kroki biegowe stawiał w Klubie Biegacza Legionowo. Najszybszą kobietą została Ola Pucek-Mioduszewska. Innym typem imprezy, w której startowali zawodnicy z naszego regionu były zawody w Krynicy-Zdrój. Festiwal Biegów w tym roku odbył się po raz szósty. Jednym z głównych biegów na Festiwalu był Bieg 7 Dolin 100 km. Ten morderczy bieg ukończyło dwóch mieszkańców Legionowa: Hubert Krzemiński i Jan Skakluk. Dla Pana Jana była to już czwarta ukończona edycja biegu. Z trochę krótszym dystansem z powadzeniem zmierzyła się debiutantka, Małgorzata Walendzik. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.