BIEGI. 9. edycja Legionowskiej Dychy pod dyktando Ukrainy

2017-06-12 2:43:32

Biegacze z Ukrainy zdominowali 9. edycję Legionowskiej Dychy. W tym bieg ulicznym wystartowało 313 biegaczy amatorów,, a zostało sklasyfikowanych 292 zawodników

Zwycięzca biegu, Rusłan Savczuk na pokonanie 10 kilometrów potrzebował w niedzielę czasu; 31 minut i 39 sekund! Rekordu trasy więc w tym roku nie pobito. Dodajmy , że zwycięzca to debiutant legionowskiej imprezy, a na codzien jest nauczycielem uniwersyteckim w Charkowie, choć pochodzi z Ivano-Frankivska w zachodniej Ukrainie. 10 sekund za triumfatorem finiszował jego rodak, Siergiej Marczuk z zaprzyjaźnionego z Legionowem – Kowla (Siergiej był drugi także w ubiegłym roku), a trzecie miejsce na podium, już z blisko półtoraminutową stratą zajął kolejny Ukrainiec – Olaksandar Labdziuk. Piętnasta na mecie, najlepsza wśród pań była Ukrainka – Natalia Batrak, z czasem: 0:37:40. Najlepszy legionowianin, Michał Gołaszewski był siódmy (czas: 0:36,53), wyprzedzając Huberta Gronowskiego z Wieliszewa o niespełna minutę.

Pogoda tegorocznej Legionowskiej Dychy jakby ciut łaskawsza dla startujących. Było ciepło, ale wietrznie i nie tak duszno jak zazwyczaj. Ciut niższa też frekwencja biegających, bo Legionowo podobno, ze względu na „takie sobie” nagrody dla najlepszych. zaczynają omijać tzw. łowcy nagród. Może to i lepiej, bo z roku na rok coraz więcej na starcie biegających amatorów „tubylców”, z Legionowa i okolic. Właśnie o popularyzację biegania dla zdrowia i przyjemności chodziło przed laty głównemu pomysłodawcy Legionowskiej Dychy – Janowi Skaklukowi, którego i w tym roiku na starcie biegu oczywiście nie zabrakło. Dodajmy jeszcze tylko, że biegowi głównemu tradycyjnie towarzyszyły imprezy biegowe dla młodzieży i dzieci. Maluchy często dopignowały rodziców, aby potem samemu spróbować swych sił na krótszych dystansach. Czym bowiem skorupka za młodu nasiąknie, tym…. (jb)

 

fot. fotoMiD

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *