Facebook

BIEGI. 9. edycja Legionowskiej Dychy pod dyktando Ukrainy

2017-06-12 2:43:32

Biegacze z Ukrainy zdominowali 9. edycję Legionowskiej Dychy. W tym bieg ulicznym wystartowało 313 biegaczy amatorów,, a zostało sklasyfikowanych 292 zawodników

Zwycięzca biegu, Rusłan Savczuk na pokonanie 10 kilometrów potrzebował w niedzielę czasu; 31 minut i 39 sekund! Rekordu trasy więc w tym roku nie pobito. Dodajmy , że zwycięzca to debiutant legionowskiej imprezy, a na codzien jest nauczycielem uniwersyteckim w Charkowie, choć pochodzi z Ivano-Frankivska w zachodniej Ukrainie. 10 sekund za triumfatorem finiszował jego rodak, Siergiej Marczuk z zaprzyjaźnionego z Legionowem – Kowla (Siergiej był drugi także w ubiegłym roku), a trzecie miejsce na podium, już z blisko półtoraminutową stratą zajął kolejny Ukrainiec – Olaksandar Labdziuk. Piętnasta na mecie, najlepsza wśród pań była Ukrainka – Natalia Batrak, z czasem: 0:37:40. Najlepszy legionowianin, Michał Gołaszewski był siódmy (czas: 0:36,53), wyprzedzając Huberta Gronowskiego z Wieliszewa o niespełna minutę.

Pogoda tegorocznej Legionowskiej Dychy jakby ciut łaskawsza dla startujących. Było ciepło, ale wietrznie i nie tak duszno jak zazwyczaj. Ciut niższa też frekwencja biegających, bo Legionowo podobno, ze względu na „takie sobie” nagrody dla najlepszych. zaczynają omijać tzw. łowcy nagród. Może to i lepiej, bo z roku na rok coraz więcej na starcie biegających amatorów „tubylców”, z Legionowa i okolic. Właśnie o popularyzację biegania dla zdrowia i przyjemności chodziło przed laty głównemu pomysłodawcy Legionowskiej Dychy – Janowi Skaklukowi, którego i w tym roiku na starcie biegu oczywiście nie zabrakło. Dodajmy jeszcze tylko, że biegowi głównemu tradycyjnie towarzyszyły imprezy biegowe dla młodzieży i dzieci. Maluchy często dopignowały rodziców, aby potem samemu spróbować swych sił na krótszych dystansach. Czym bowiem skorupka za młodu nasiąknie, tym…. (jb)

 

fot. fotoMiD

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *