Facebook

BIEGI. Kamila i Emil – Po raz 35. Mikołajkowo

2017-12-12 3:20:11

Dwa dystanse :6 km dla kobiet (jedna pętla) i 12 km dla mężczyzn (dwie pętle). Do tego biegi dziecięce i młodzieżowe. Kolejne sportowe spotkanie pod znakiem Mikołaja przeszło do historii Legionowa


Na starcie około 160 uczestników, nie było tylko śniegu. Świeciło za to słońce, a temperatura oscylowała w okolicach 2-3 stopni powyżej zera. Wśród kobiet wygrała Kamila Pobłocka-Dobrowolska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork). Mieszkanka Chotomowa, żona Emila, nie miała sobie równych podczas tej edycji imprezy. Trasę w Lasach Legionowskich (Gmina Jabłonna) pokonała w 22:54. Drugie miejsce przypadło Annie Maliszewskiej z Warszawy. Olimpijka z Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym, mistrzyni świata drużynowo z 2015 roku w Berlinie, przebiegła pętlę w czasie 23:22. Podium uzupełniła biegaczka z Nowego Dworu Mazowieckiego, Dagmara Dominiak – 25:30. Najlepszą legionowianką okazała się Aneta Duda (Bravehearts Legionowo), która linię mety minęła jako czwarta zawodniczka biegu w czasie 27:26.

Wśród mężczyzn najszybciej ponad dwunastokilometrową trasę pokonał mąż Kamili, Emil Dobrowolski, najsłynniejszy aktualnie biegacz Powiatu Legionowskiego. Drugi był Ukrainiec -Andrej Stanhiynsky w czasie 39:29. Trzecie miejsce zajął Andrzej Wojtczak (LKS Osuchów) – 42:57. Najlepszym legionowianinem okazał się Dariusz Wieczorek, który zajął 8 miejsce w czasie 46:38. (red.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *