BIEGI. Sahara w Krubinie

2016-06-28 1:36:35

Odbył się kolejny etap 3. edycji Wieliszewskiego Crossingu 2016. Tradycyjnie już letni etap odbył się w Krubinie. Pomimo saharyjskiego upału, na starcie stanęło ok. 500 zawodników.

Po zmaganiach naszych najmłodszych uczestników, na starcie pojawili się zawodnicy MTB. 3. edycja Crossingu to start w systemie Le Mans, polegający na wspólnym starcie biegowym. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia ok. 500 metrów, następnie po przekroczeniu linii startu mogli wsiąść na rowery. Kolarze do przejechania mieli dwie pętle po 10 km. Najszybciej trasę pokonał Kamil Kuszmider z Płońska (TRW Cloudware Team), który pokonał trasę w 45:14. Drugi na mecie zameldował się Artur Sienkiewicz z Komornicy (Wieliszew Heron Team) z czasem 47:15. Jako trzeci na mecie pojawił się Krzysztof Skwark z Warszawy (Polonia Warszawa) z czasem 47:58. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Kosko z Ząbek (Klinika Rowerów), która na pokonanie trasy potrzebowała 57:06. Druga na mecie z czasem 58:23 była Joanna Kur z Kobyłki (Mybike.pl). Jako trzecia z czasem 58:24 zameldowała się Małgorzata Knapczyk ze Skrzeszewa (Wieliszew Heron Team).

Fot. Dariusz Ślusarski

Fot. Dariusz Ślusarski

Następnie na starcie pojawili się biegacze. Do pokonania mieli 10 km. Początek lekki, po asfalcie, trochę piachu, trochę lasu, jednak największa część trasy prowadziła po Łąkach Krubińskich, czyli tzw. patelnia. Najlepszy z biegaczy był Hubert Gronowski z Warszawy (Wieliszew Heron Team) z czasem 39:56. Drugi był Marek Dzięgielewski z Dłużniewa (KB im. P. Sękowskiego), który pokonał trasę w 40:13. Trzeci dobiegł Aleksander Krzempek z Warszawy (Trucht Tarchomin Team) z czasem 40:18. Pierwsza z pań na metę dobiegła Patrycja Bereznowska z Kobyłki (Bobry Tłuszcz) z czasem 46:16. Druga z czasem 47:38 przybiegła Weronika Zielińska z Warszawy (12Tri.pl). Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Pucek-Mioduszewskiej z Warszawy (Ortoreh Team), która na pokonanie trasy potrzebowała 49:21.

Anna Ziółkowska

Fot. Dariusz Ślusarski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *