BIEGI. Sportowo i patriotycznie

2016-11-14 2:02:43

I Bieg Niepodległości w gminie Nieporęt za nami. Było sportowo i patriotycznie. Pomimo nie najlepszych warunków pogodowych na linii startowej zjawiło się ponad 200 zapaleńców biegów amatorskich, którzy przez całą trasę mogli liczyć na gorący doping mieszkańców. Biegacze zaś, mogli im się odwdzięczyć wspaniałą postawą.

Trasa biegu zaczynała się na ul. Koncertowej, a następnie prowadziła ul. Izabelińską, Małołęcką, Polną, Królewską, aby na sam koniec ponownie wbiec w ul. Izabelińską i Koncertową w Stanisławowie Pierwszym. Wśród męskiej rywalizacji, jako pierwszy metę przekroczył Piotr Łobodziński z Prefbet Śniadowo Łomża, który 4,75 kilometrową trasę pokonał w 15:14. Jako drugi na mecie pojawił się Rafał Szymborski z Góry, który uzyskał czas 15:31. Na najniższym szczeblu podium stanął legionowianin, Dariusz Wieczorek z czasem 16:02. Wśród kobiet triumfowała Kinga Reda z Wieliszew Heron Team, która przekroczyła linię mety z czasem 19:32. Tuż za nią była Michalina Swatowska z LKS Ostrowianki z czasem 19:55. Trzecie miejsce wywalczyła Michalina Ziendara reprezentująca MKS Polonię Warszawa, która uzyskała czas 20:32.