BIEGI. Wyjątkowa impreza

2017-05-30 8:12:43

Za nami pierwsza edycja Półmaratonu Zegrzyńskiego, ten wyjątkowy bieg organizowany przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego spotkał się z uznaniem biegaczy i został przyjęty z wiekiem entuzjazmem.

To był bardzo wymagający bieg. Nie dość, że jego trasa przebiegała przez kilka gmin, to organizatorzy postarali się, aby poza wyjątkowymi krajobrazami na trasie, każdy z uczestników solidnie się zmęczył. Wieliszew, Nieporęt i Serock – to właśnie miejscowości, które odwiedzili biegacze w trakcie Półmaratonu Zegrzyńskiego. I właśnie w związku z tak poprowadzoną trasą organizacja biegu musiała być na najwyższym poziomie. Depozyt, meta i bufet regeneracyjny znajdował się w gościnnych murach Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku. Natomiast start przy Jeziorze Wieliszewskim.

Fot. Dariusz Ślusarski

Co warte podkreślenia, w trakcie Półmaratonu Zegrzyńskiego liczyła się nie tylko dobra zabawa, bieg i piękne krajobrazy, wszyscy tego dnia pamiętaliśmy o małym wyjątkowym chłopcu, który ma do pokonania o wiele cięższą drogę. Mały Oluś, dzielny wojownik, który zmaga się z nowotworem i czeka na ciężką operację – to właśnie dla niego biegła część naszych uczestników, a każdy pokonany kilometr przekładał się na środki, które zasilą konto tego małego fantastycznego chłopca.

A teraz garść statystyk w biegu! Na linii startu stawiło się 257 osób, najszybciej trasa została pokonana w 01:15:20, startowało 57 kobiet i 200 mężczyzn!

Fot. Dariusz Ślusarski

Najlepszą kobietą na trasie w kategorii OPEN była Renata Kwiatkowska z Ożarowa Mazowieckiego z czasem 01:45:16. Wśród mężczyzn z czasem 01:15:20 jako pierwszy na linii mety pojawił się Jacek Wichowski z miejscowości Kikoły.

Urząd Gminy Wieliszew

Fot. Dariusz Ślusarski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *