Facebook


Błaszczak wręczył nominację Komendantowi Głównemu Policji

2016-04-14 2:58:14

Premier RP Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka – dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Nowemu Komendantowi nominację wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Uroczystość powołania nowego szefa polskiej policji odbyła się w sali generalskiej Komendy Głównej Policji. Po uroczystym złożeniu meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszowi Błaszczakowi, nastąpiło powitanie nowego Komendanta Głównego Policji ze sztandarem komendy głównej. Następnie komendant złożył meldunek ministrowi o objęciu stanowiska.

Kolejną częścią uroczystości było odczytanie rozkazu Pani Premier RP o powołaniu na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. Akt wręczył minister Błaszczak.

Głos zabrał minister Błaszczak, który wyraził przekonanie o udanej współpracy z nowo powołanym komendantem oraz, że nadinsp. Jarosław Szymczyk będzie dowodził polską policją z sukcesami. Powiedział o czekających policję zmianach, m. in. związanych z wprowadzeniem programu modernizacji służb mundurowych, który ma objąć m. in. zakup nowego sprzętu, przynieść nowe miejsca pracy, a także podwyżki wynagrodzeń policjantów. – To jest zadanie, które stoi przede mną, ale także przede wszystkim przed państwem. A więc nasza rola to stworzenie warunków do tego, żebyście państwo mogli z sukcesem zapewnić bezpieczeństwo obywatelom naszego kraju – powiedział minister. Na koniec minister Błaszczak złożył podziękowania i przekazał informację o awansie w stopniu dla dotychczas pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie nadinsp. dr Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji. Nowy szef policji podziękował za okazane zaufanie wyrażając jednocześnie świadomość tego, jak ogromnym zaszczytem i honorem jest pełnić funkcję KGP, ale i świadomość tego, jaka w ślad za tym idzie odpowiedzialność. – Przed nami bardzo trudne wyzwania. Te ogromne czyli lipiec i Szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży i te jeszcze chyba większe jakie przyjdzie nam zrealizować w związku z ustawą modernizacyjną, o której mówił pan minister. Wierzę głęboko w to, że podołamy tym zadaniom, tym wielkim, ale też tym małym, codziennym, które powodują, że te nasze działania i nasza ocena jest na ciągle wysokim poziomie – powiedział nowy komendant. Uroczystość zakończyło wyprowadzenie sztandaru Komendy Głównej Policji i złożenie meldunku ministrowi Błaszczakowi.

Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk pełni służbę w Policji od 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Na początku 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podczas 26-letniej kariery w policyjnym mundurze może pochwalić się nienagannym przebiegiem dotychczasowej służby. Został wielokrotnie odznaczony: w 2004 r. Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2005 r. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2008 r. Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2010 r. Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, w 2011 r. Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2012 r. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Źródło: KGP

fot. M.Krupa z KGP, wideo M.Szałajski z KGP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *