Facebook
Bomba w samochodzie

2016-05-30 12:49:25

W Białobrzegach w jednym z ośrodków wypoczynkowych położonych wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego ochroniarz dostrzegł w samochodzie osobowym ładunek wybuchowy. Na miejsce przybyła policja, pogotowie i 4 zastępy straży pożarnej.

W niedzielę 28 maja ok. 13.30 służby ratunkowe w gminie Nieporęt zostały postawione na nogi. Na terenie ośrodka wczasowego “Rewita WDW Rynia” znajdującego się przy ul. Wczasowej w Białobrzegach przechadzający się po terenie ośrodka ochroniarz dostrzegł w jednym z pojazdów zaparkowanych nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego paczkę przypominającą ładunek wybuchowy.

Po przybyciu policji, na miejscu zastano samochód osobowy, gdzie faktycznie pomiędzy przednimi siedzeniami fiata umieszczona była paczka łudząco przypominająca bombę. Jak się później okazało, była to atrapa ładunku wybuchowego pozostawiona przez jednego z uczestników kursu pirotechnicznego, który odbył się wcześniej na terenie tego ośrodka. – Czujny ochroniarz ośrodka wczasowego powiadomił nas, że na terenie ośrodka stoi samochód, a w jego środku znajduje się przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Po sprawdzeniu okazało się, że są to atrapy imitujące ładunek wybuchowy. Skontaktowaliśmy się z dyrektorem tego ośrodka wypoczynkowego i okazało się, że 2 dni wcześniej odbyło się szkolenie o tematyce pirotechnicznej. Po szkoleniu pozostały atrapy. Właściciel pojazdu również potwierdził, że pozostawił w swoim pojeździe atrapę bomby – poinformowała st. asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo. Na miejsce przybyły również 4 zastępy straży pożarnej, które przez blisko 2 godziny zabezpieczały okoliczny teren.

DB

Fot. AK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *