Budowa domu z możliBudowa domu z możliwością adaptacji poddasza – tani sposób na późniejsze powiększenie powierzchni mieszkalnejwością adaptacji poddasza – tani sposób na późniejsze powiększenie powierzchni mieszkalnej

2018-10-11 7:28:57

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie domu na lata, z myślą o rodzinie, nawet jeśli aktualnie są singlami. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem są wszelkie projekty domów, które później można przerobić tak, by zwiększyć ich powierzchnię mieszkalną, nie generując przy tym zbyt wielu dodatkowych kosztów.

 

Dom z poddaszem – rozwiązanie, jeśli planujesz założenie rodziny

Dobrym pomysłem dla każdego singla, który planuje w przyszłości założyć własną rodzinę, jest wybudowanie domu z poddaszem. Najwyższa kondygnacja na początku może nie być w ogóle zagospodarowana lub służyć jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Z czasem będzie można ją przerobić na przestrzeń typowo mieszkalną.

Jeśli chciałbyś się z decydować na takie rozwiązanie, to już podczas budowy domu musisz przewidzieć przede wszystkim ocieplenie poddasza i wykończenie go pod względem ścian i podłóg. Ważne jest także wybranie stabilnych, wygodnych i ergonomicznych schodów, które będą prowadzić na górne piętro. Raczej nie decyduj się na schody składane, ponieważ choć zajmują one niewiele miejsca, to jednak przy częstym użytkowaniu poddasza, co ma miejsce, gdy jest ono mieszkalne, takie rozwiązanie okazuje się bardzo niewygodne.

Gdzie można znaleźć przydatne porady o domach z poddaszem użytkowym?

Najwięcej informacji można znaleźć oczywiście w sieci, a przede wszystkim na serwisach poświęconych tej tematyce. Dużym źródłem przydatnych porad są też fora tematyczne, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zachęcamy także do przeczytania naszego kolejnego artykułu pt. „Funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń w domu z poddaszem użytkowym. O czym pamiętać?”.

Gdzie można kupić dobre projekty domów z poddaszem użytkowym?

Jeśli szukasz sprawdzonego, ciekawego i nowoczesnego projektu domu z poddaszem użytkowym, który dodatkowo nie będzie drogi, to koniecznie wejdź na stronę http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym. Gotowe projekty może kupić już cenie około 2000 złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *