Chory proceder trwa… KOMENTARZ DO KOMENTARZA

2022-06-23 9:10:53

Jeden z internautów zamieścił ciekawy wpis pod naszym tekstem zatytułowanym: „W podręcznikach PISZĄ o Legionowie” TiO Nr 24/2022


„Szkoda że w tym materiale podano jedynie suche fakty. Zabrakło wyjaśnienia jak takie zagęszczenie wygląda w praktyce i co oznacza dla mieszkańców. Nie dziwmy się zatem wzrastającej liczbie wypadków, nie dziwmy się, że wycięta zostaje kolejna część lasu, nie dziwmy się że Legionowo stało się betonową pustynią z okrojonymi do minimum terenami zielonymi.

A cała para idzie w to, aby uzasadnić budowę kolejnego bloku. Koronnym argumentem, tych którzy od lat skutecznie piorą mózgi mieszkańców Legionowa, miał być lawinowy wzrost usług, miały powstawać nowe przedszkola, szkoły. No więc, gdzie jest ten rozwój usług, gdzie są te szkoły, co zwykły mieszkaniec ma z takiego zagęszczenia, skoro sam prezydent przyznaje że Legionowo jest najbiedniejszym miastem w całym powiecie legionowskim i jednym z biedniejszych jeżeli chodzi o wpływy z podatków w całej aglomeracji warszawskiej.

Warto to zgłosić, może Legionowo załapie się na kolejną „perłę”. Tak, jestem złośliwy, ale mnie takie wyniki wcale nie dziwią. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na ulicach Legionowa, to miasto staje się po prostu NIEPRZEJEZDNE.

Te samochody nie wzięły się znikąd, to efekt doskonale prowadzonej polityki „więcej bloków, więcej szeregowców” i braku komunikacji lokalnej z prawdziwego zdarzenia. Ale pozwólmy dalej grzebać i zmieniać plan zagospodarowania przestrzennego, wszakże tyle działek i ruin czeka na „zagospodarowanie”.

Jeszcze jednym koronnym argumentem tych od prania mózgów było to, że do Legionowa mieli się sprowadzić ludzie z „klasą i kasą”. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że mieszkanie w takim Pekinie, bez zieleni, kupi ktoś z kasą.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten chory proceder trwa nadal i nie widać jego końca”…

Dariusz Nowak

Komentarze

3 komentarze

  1. Maryjan odpowiedz

    Fakty są takie, że ten proceder cały czas trwa i ktoś musi pobierać od deweloperów prowizję za jego umożliwianie…

  2. Daro odpowiedz

    Pojawił się kolejny artykuł tym razem zamieszczony w Powiatowej. Cały powiat legionowski jest na 5 miejscu w wydawanych pozwoleniach na budowę, rośnie ilość zgód na szeregowce. Tego się nie da skomentować bez użycia słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Tu nie chodzi o samo Legionowo czy powiat. Takie sytuacje są powszechne w całej Polsce. Teraz retoryczne pytanie kto na tym korzysta, mieszkańcy którym odbiera się przestrzeń do życia i zmusza do wegetacji w betongrodzie, władze miasta czy powiatu które same ściągają sobie problemy na głowę. Nie da się w nieskończoność upychać dzieci w szkołach, nie da się w nieskończoność upychać samochodów na drogach bo rozbudowa tego wszystkiego kosztuje. A sam prezydent Legionowa przyznał w wywiadzie dla miejscowej że Legionowo jest NAJBIEDNIEJSZYM miastem powiatu legionowskiego i jednym z biedniejszych jeżeli chodzi o podatki z całej aglomeracji warszawskiej. Skoro zatem mieszkańcy nie generują podatków na takim poziomie aby starczyło ich na utrzymanie miasta to po jakiego ..wuja zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego ? I odpowiadając na pytanie jedynym który na tym zarabia jest deweloper który na minimalnej przestrzeni chce upchnąć jak najwięcej, to dlatego w Legionowie i najbliższej okolicy zaczęły dominować pekiny

  3. pwn odpowiedz

    Zagęszczenie jest na rękę policji i prokuratorowi. Bedzie więcej dusz dla których papiery do sądu można wystawić . Za co ? Ano za BYLE co, BYLE gdzie i BYLE komu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *