Chrzciny – jak sprawić, aby świętowanie opływało radością?

2022-05-27 12:05:45

Chrzest Święty to uroczystość, która jest aktualna cały rok. Co prawda nie ma konkretnych zasad, które mówią, kiedy ma nastąpić chrzest dziecka, jednak większość rodziców stara się tego dokonać jak najszybciej po narodzinach. Oczywiście w ostatnim czasie jest to brane przez palce i rodzice decydują się na okres, kiedy będzie im najwygodniej. Mimo wszystko, sporo chrzcin odbywa się o każdej porze roku. Nie ma tutaj wyjątku. Jak więc zorganizować przyjęcie, nie bacząc na porę roku, aby każdy był zadowolony i dobrze się bawił? Jak powinno wyglądać takie przyjęcie i co zrobić, aby gościom i innym osobom kojarzyło się głównie pozytywnie, z radością i uśmiechem?

Odpowiedni wybór miejsca przyjęcia z okazji przyjęcia chrztu

Decydując się na organizację przyjęcia z okazji chrzcin dziecka, warto wpierw wybrać odpowiednią restaurację. Nie każdy chce zapraszać gości do domu rodzinnego, gdzie zwykle jest dość mało miejsca i nie jest ono dostosowane do większej liczby gości. Organizacja przyjęcia w specjalnym lokalu, restauracji wcale nie musi być trudna. Rodzice dzięki temu mają znacznie mniej stresu, a w danym dniu mogą śmiało skupić się na przygotowaniu siebie oraz dziecka do tej ważnej uroczystości. Pracownicy restauracji doskonale znają się na rzeczy i przygotują wszystko ze starannością oraz dbałością o najmniejsze detale. Ponadto, podczas obiadu nie musisz samodzielnie troszczyć się o swoich gości. Kelnerzy każdemu podadzą to, co jest aktualnie potrzebne. Z pewnością nikomu nie będzie niczego brakowało.

Menu, czyli co pojawi się na stole?

Bardzo ważnym aspektem podczas organizowania przyjęcia w restauracji jest menu. Owszem, chrzciny to nie wesele, dlatego nie mówimy tutaj o wybieraniu kilku ciepłych dań, ale warto zadbać o gości, podając im rozbudowany, smaczny obiad. Jeśli chcesz, aby Cię dobrze wspominali, z pewnością nie warto żałować jedzenia. Na szczęście większość restauracji daje możliwość wyboru potraw, które będą serwowane na tej konkretnej uroczystości. Ponadto, jest też kwestia ciast, napojów ciepłych oraz zimnych, a także tego, czy na stole pojawi się tzw. zimna płyta, czy nie. Podczas organizowania przyjęcia z okazji Chrztu Świętego, jest wiele kwestii do dogadania z restauracją. Warto wziąć pod uwagę preferencje zaproszonych gości, podobnie jak swoje. Może uda się połączyć wszystko razem, aby wyszło nie tylko pyszne, ale również udane przyjęcie pod względem towarzystwa.

Ostatnie przygotowania – ubranie dla dziecka

Ubranka na chrzciny MK Maryla to kolejny temat, który spędza sen z powiek rodziców. To, w co ubierzesz swojego malucha będącego w tym dniu w centrum uwagi jest niezwykle ważne. Dziewczynkom polecane są sukieneczki w białym kolorze, chłopcu zaś możesz ubrać specjalny komplecik stylizowany na garnitur. Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka. Im mniejsze, tym bardziej komfortowe powinno być wykorzystane ubranko, dzięki czemu zagwarantujesz swojemu dziecku wygodę oraz komfort na cały dzień.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Dobrze że nie ma jeszcze w kodeksie karnym artykułu ” kto nie ochrzcił dziecka do 1 roku życia ten podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku”… Czy nacisk na słowo “jeszcze” jest zasadny ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *