Ciekawe biurka dla dzieci

2021-12-20 7:35:45

Biurko to dla dziecka nieco symboliczny mebel. Gdy maluch rośnie i rodzice kupują mu jego pierwsze biurko, dziecko czuje się wyjątkowo, czuje, że wkracza w kolejny etap życia. Początkowo biurko to miejsce do rysowania i do zabawy, z czasem stanie się także przestrzenią do odrabiania lekcji i do nauki. Na co zwracać uwagę wybierając biurko dla swojej pociechy i jak wybrać wyjątkowy mebel?

Biurko dla dziecka – nie tylko design

Choć na meble patrzymy w pierwszej kolejności przez pryzmat ich wyglądu, warto także brać pod uwagę ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy biurko i inne meble dla dziecka. Znani i cenieni producenci dbają o to, by produkowane przez nich meble spełniały wszelkie, nawet najbardziej wyśrubowane standardy. Meble, w tym biurka dla dzieci, muszą być nie tylko solidnie wykonane, ale powinny także spełniać odpowiednie normy. Warto zawsze zwrócić uwagę na wszelkie specyfikacje. Przykładowo biurko wykonane z płyty meblowej melaminowanej/laminowanej o grubości 18 mm powinno być produkowane w klasie higieniczności E1. Krawędzie powinny być zabezpieczone certyfikowanymi obrzeżami ABS/PVC, które w znacznym stopniu chronią przed działaniem wilgoci oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Meble w pokoju dziecka powinny standardowo mieć zaokrąglone krawędzie, które nie pozwolą na niebezpieczne uderzenie się o nie.

Poza tym, iż dziecięce biurko musi spełniać restrykcyjne kryteria pozwalające uznać je za bezpieczne, musi być także dobrze dopasowane do dziecka. Siedzący przy biurku uczeń powinien mieć wyprostowane plecy, łokcie oparte o blat biurka pod kątem prostym i stopy w całości oparte o podłogę. Tylko wtedy możemy być pewni, że biurko na wysokość jest odpowiednie dla naszej pociechy. Odpowiednie wymiary biurka dziecięcego dla dziecka rozpoczynającego przygodę ze szkołą to wysokość 75 cm, szerokość 125 cm i głębokość 60 cm.

Kolejna kwestia, o którą trzeba zadbać to oczywiście oświetlenie. Biurko ustawiamy jak najbliżej okna i światła dziennego, najlepiej przodem do okna. Jeśli nie ma takiej możliwości, można ustawić je bokiem – lewym, jeśli dziecko jest praworęczne i prawym, jeśli jest leworęczne. Lampka na biurku dziecka powinna stanąć po lewej stronie u dziecka praworęcznego i po prawej u pociechy leworęcznej.

Ogrom ciekawych wzorów

Urządzanie pokoju dziecka to coś wyjątkowego. Dziś mamy takie możliwości, dzięki którym możemy dziecięcy pokój jak najbardziej spersonalizować i zaaranżować w pełni zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Biurko z motywem kolorowych motyli, kosmosu czy wróżek? To wszystko jest możliwe! Dzięki zaawansowanym nadrukom z ekologicznych farb wodnych utwardzanych lampami UV można stworzyć w pokoju dziecka coś na kształt przestrzeni jak z marzeń, dokładnie z takimi motywami, jakie są ulubione. Takie ciekawe wizualnie biurko będzie nie tylko cieszyć malucha swoją ilustracją, ale i zachęcać tym samym z korzystania z niego. A to przy biurku przy odpowiedniej postawie ciała powstaną pierwsze piękne rysunki, zostaną przeczytane pierwsze czytanki, a później lektury oraz odrobione pierwsze i kolejne prace domowe. To przy biurku można majstrować i zajmować się różnymi hobby, warto więc zadbać, by był to mebel przyciągający do siebie dziecko i kojarzący się z fajnie spędzanym czasem.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *