Co chce nam sprzedać Smogorzewski?

2016-06-14 11:12:01

Władze Legionowa dla ratowania swojej nadszarpniętej reputacji starają przekonać mieszkańców, że żyją w mieście mlekiem i miodem płynącym. W tym celu, w finansowanej przez siebie prasie, a nawet przy pomocy bilbordów próbują zaczarować rzeczywistość.


Z plakatów umieszczonych w różnych punktach miasta dowiadujemy się, że prezydent Roman Smogorzewski kolejny raz zajął II, a Legionowo IV miejsce w jakimś tam rankingu. Niestety okazało się, że kolejność miejsc w tym rankingu ustalano na podstawie danych liczbowych oraz ankiet, które wypełniali sami zainteresowani, czyli urzędy. Żadnego wpływu na wynik nie mieli więc ci najważniejsi czyli mieszkańcy Legionowa. Zapewne nie było tam również takich rubryk jak naginanie i łamanie prawa. A z pewnością nie brano pod uwagę takich kryteriów jak ilości spraw w prokuraturze przeciwko rządzącymi oraz ilości postępowań prowadzonych przez Gminę przeciwko własnym mieszkańcom.
Jednak należąca do miejskiej spółki KZB, a jednocześnie finansowana przez ratusz gazeta od razu zamieściła zdjęcie Romana Smogorzewskiego w koronie z podpisem Roman I Wielki. O tym wątpliwym sukcesie, rozpisują się także w podniosłym tonie, inne finansowane z publicznych pieniędzy publikatory. Publikacje te nie mają niestety wiele wspólnego z tym, co myślą mieszkańcy.
Czy nie lepszym sposobem na zjednanie sobie przychylności wyborców, niż ciągłe sprzedawanie im kitu, jest rozpoczęcie spełniania ich postulatów, jak np.: wstrzymanie dogęszczania zabudowy, pozostawienie terenów zielonych, większa dbałość o środowisko, poprawa komunikacji i bardziej transparentne zarządzanie publicznym majątkiem?

PS

Komentarze

10 komentarzy

 1. Zenek uczestnik odpowiedz

  romek S. sprzedaje nam KIT. Po to są te jego plakaty, przechwalanie sie miejscami w dętych konkursach i propagandowe artykuły w uzależnionych od niego gazetkach.

 2. Franek odpowiedz

  Smogorzewski brzytwy się chwyta by go nie wykopali. Stąd to promowanie własnego wizerunku …
  A może szuka już nowej roboty? Franek

 3. Ewa odpowiedz

  Ja też nie jestem dumna z tych panów w ratuszu … ewa

 4. aldona odpowiedz

  Płaci się płaci, bo to jest tylko dla prenumeratorów. Żeby wziąć udział trzeba byc prenumeratorem. Najpierw trzeba wykupić prenumeratę na rok – za kilkaset złotych.
  Albo i nie jedną ale 2 lub 3 i wtedy ma się już dobry start. Potem trzeba wypełnić ankietę – a to już nasi PR-owcy akurat potrafią. Albo po prostu łgać jak najęty – to wyjątkowo dobrze za to potrafi nasz Roman, sama słyszałam ; )

 5. Agata odpowiedz

  Akurat za ten ranking się nie płaci

 6. frajer pumpka odpowiedz

  a łun po prostu z nas drwi …..ale do czasu 😉

 7. Marek odpowiedz

  Megalomania tego typa przekroczyła właśnie poziom sufitu

 8. widz odpowiedz

  jak pamietam kiedyś za podatki za takimi …….listy gończe wywieszali a teraz panie za nasze takie brewerie odstawiają 😉 to taka tuskomania chłe chłe chłe

  1. g7€ odpowiedz

   Za udział w wielu konkursach, rankingach trzeba zapłacić. Z naszych podatków… Warto zapytać legionowskich “włodarzy” kto za ten PR cyrk płaci…

 9. Marek odpowiedz

  To skandal, że Smogorzewski marnuje pieniądze z naszych podatków na żenujące billboardy i ciągłe zwiększanie nakładu swoich reżimowych biuletynów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *