Co kupić kilkulatkowi na zimowe miesiące i jak sprawić radość w chłodne dni?

2020-01-02 1:37:37
Zima to czas, kiedy wielu rodziców ma problem ze znalezieniem ciekawego zajęcia dla swojej pociechy. Śnieg wcale nie musi być przeszkodą. Istnieje wiele zimowych form aktywności, które z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wybredne maluchy. Znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Nie musimy czekać na wiosnę, aby wyjść z domu.

 

Zabawa na świeżym powietrzu jest nie tylko źródłem ogromnej frajdy, ale również sprawdzonym sposobem na to, aby wzmocnić układ immunologiczny. Właśnie dlatego warto jest zachęcić pociechę do wychodzenia na dwór nawet w chłodne dni. Poniżej przedstawiono kilka pomysłów na prezent, które uprzyjemnią zimowe szaleństwo.

1. Jabłuszko do zjeżdżania

Jabłuszka do zjeżdżania są niedrogie, a zarazem uniwersalne. Takie produkty posiadają prostą budowę, co w tym przypadku stanowi spory atut. Mogą z nich korzystać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Pamiętajmy, że produkt powinien być wykonany z solidnych materiałów. Zbyt cienkie tworzywo nie będzie amortyzować wstrząsów podczas zjeżdżania z górki.

Dobrej jakości jabłuszko pozostanie w nienaruszonym stanie pomimo intensywnego użytkowania. Z pewnością przetrwa znacznie dłużej niż jeden sezon. Powinno ono stanowić połączenie wysokiej wytrzymałości oraz niskiej wagi. Jeśli będzie ono zbyt ciężkie, to maluch może mieć problem z jego swobodnym przenoszeniem.

2. Ślizgacz wzmocniony pianką

Ślizgacze przypominają klasyczne jabłuszka, jednak zazwyczaj mają one udoskonaloną konstrukcję. W tym przypadku wybór modeli jest o wiele większy. Różnią się one m.in. kształtem, wagą, czy też wymiarami. Dużym zainteresowaniem cieszą się ślizgacze z pianką, które zapewniają podwyższony poziom wygody użytkowania.

Warstwa elastycznej pianki znajduje się na siedzisku, dzięki czemu konstrukcja ślizgacza jest nieco grubsza. Smyk nie odczuwa nierówności terenu tak mocno, jak w przypadku modeli bez wzmocnienia. Trzeba zaznaczyć, że takie produkty wcale nie kosztują majątku. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

3. Ślizgacz z hamulcem

Nie każdy wie, że w sprzedaży znajdują się również ślizgacze, które posiadają hamulec. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa podczas zjeżdżania z górki znajduje się na najwyższym poziomie. Maluch posiada większą kontrolę nad zabawką. Trzeba wspomnieć, że takie modele posiadają zwykle nieco inną konstrukcję. Nie są one wyposażone w płozy.

Oczywiście opisywane ślizgi posiadają hamulec ręczny. Należy więc podnieść rączkę, która znajduje się w bocznej części. Dziecko może zapanować nad prędkością jazdy. Jest to szczególnie ważne podczas długiego zjazdu, gdzie można rozpędzić się do bardzo dużej prędkości.

4. Sanki

Jeśli dziecko nie posiada jeszcze sanek, to z pewnością warto je zakupić. Jest to prawdziwa gratka dla młodszych smyków, które nie mogą jeszcze sięgnąć po ślizgi, czy też inne produkty dedykowane starszakom. Wybór sanek jest ogromny, a więc warto jest przemyśleć decyzję o zakupie.

Niebanalnym rozwiązaniem są sanki wyposażone nie tylko w płozy, ale również kółka. Można znaleźć je np. w e-sklepie Zabawka i Wyprawka. Szczególnie ciekawy jest naszym zdaniem nowoczesny model sanek od Teo&Gigi. Drogi i chodniki są zwykle odśnieżone, a więc poruszanie się sankami stanowi spory problem. Dzięki dodatkowym kółkom możemy przemieszczać się również po suchych powierzchniach, co stanowi spory plus.

5. Nartosanki

Nartosanki przypominają nieco standardowe sanki, jednak to dwie różne konstrukcje. Opisywany produkt dedykowany jest starszym dzieciom, które poradzą sobie z opanowaniem takiej „maszyny”. To mini wersja skutera śnieżnego. Oczywiście takie produkty nie posiadają napędu, a jedynie płozy. Możemy nimi zjeżdżać z zaśnieżonej górki.

Kierownica ułatwia sterowanie nartosankami. Zanim zdecydujemy się na zakup, to sprawdźmy liczbę płóz (im więcej tym lepiej), a także materiał, z którego został wykonany stelaż.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *