Facebook

Co wpływa na erekcję

2020-10-10 4:39:34
Dla większości mężczyzn życie erotyczne stanowi bardzo istotną część ich egzystencji. Intensywne i udane pożycie wprawia w dobre samopoczucie i wzmaga samoocenę. Dlatego, kiedy pojawiają się problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, spora część mężczyzn traci grunt pod nogami. Warto jednakże wiedzieć, że zaburzenia erekcji stanowią częstszy problem, niż mogłoby się początkowo zdawać – tabuizacja owego zagadnienia sprawia po prostu, że większość Panów nawet nie wie, że ich zaburzenie nie jest wcale rzadkie. Zarówno przyczyny, jak i sposoby na problem braku wzwodu mogą być bardzo różnorodne. Poniżej wyjaśniamy, skąd biorą się trudności z wywołaniem erekcji, jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń oraz co można poradzić w tej sprawie.

 

Co wpływa na erekcję?

Na powstawanie wzwodu wpływa bardzo wiele czynników; aby „mechanizm” mógł działać prawidłowo, należy zadbać o wiele ważnych elementów, jak właściwe pobudzenie i czynniki psychogenne. Powtarzające się problemy z osiągnięciem erekcji mogą świadczyć o dogłębnych problemach z funkcjonowaniem organizmu i nie należy ich lekceważyć. Do najczęstszych przyczyn zaburzenia wzwodu należą:

  • Czynniki psychogenne – w prawie 20% przypadków zaburzenia erekcji wynikają z problemów natury psychicznej. W znacznej większości są na nie narażeni mężczyźni stosunkowo młodzi, przed 40 rokiem życia. Najczęstsze problemy psychiczne, z jakimi zmagają się Panowie to nadmierny, długotrwały stres, depresja oraz zaburzenia lękowe.
  • Czynniki biologiczne – bardzo często problemy z brakiem erekcji wynikają z czynników o podłożu organicznym; przeważnie jest to związane z wiekiem mężczyzny. Do najpopularniejszych przyczyn mających podłoże biologiczne należą cukrzyca (typ 1 i 2), problemy z układem sercowo-naczyniowym, zaburzenia hormonalne, pourazowe oraz neurologiczne.
  • Czynniki związane ze stylem życia – niezwykle często zdarza się, że zaburzenia erekcji są wynikiem nieprawidłowego, wyniszczającego organizm trybu życia. Jeśli zatem nadużywasz alkoholu, palisz papierosy, Twoja dieta obfituje w niezdrową żywność, a aktywność fizyczna schodzi na dalszy plan, możesz spodziewać się problemów ze wzwodem.

Wymienione powyżej przykłady stanowią oczywiście jedynie niewielki wycinek możliwych przyczyn zaburzenia erekcji. Przy jakichkolwiek problemach z wywołaniem oraz utrzymaniem wzwodu nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Zagrożone może być nie tylko Twoje życie seksualne, ale również zdrowie i życie.

Warto także pamiętać, aby swoich problemów nie ukrywać przed partnerką – zamiast sekretów, które mogą wywołać lawinę kłótni i konflikty, postaw na szczerą rozmowę i rozjaśnienie trudnych kwestii. Rozmowa o zaburzeniach erekcji pomaga zdjąć z nich aurę wstydu i zapobiega nieporozumieniom w związku.

Sposoby na zaburzenia erekcji

W zależności od przyczyn, które powodują zaburzenia erekcji, sposoby na poprawę sytuacji mogą być bardzo różne. W żadnym wypadku nie powinny być one także zamiennikiem wizyty u specjalisty. Warto jednakże wspomnieć o kilku czynnikach, które można zmienić w życiu, aby szanse na problemy z erekcją były mniejsze.

Należy przede wszystkim zacząć od zmiany trybu życia. Prawidłowa i zbilansowana dieta mogą znacząco wpłynąć na polepszenie się twojego zdrowia. Specjaliści polecają wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw, takich jak pietruszka, seler i pomidory. Warto również „zaprzyjaźnić się” z awokado, które wpływa na poziom cholesterolu i poprawia profil lipidowy krwi; zwyczajowego kotleta wieprzowego zamień zaś na dobrej jakości ryby i owoce morza.

Prócz diety warto zatroszczyć się także o aktywność fizyczną – im lepsza kondycja, tym większa szansa na rozwiązanie łóżkowych problemów. Jeśli jesteś palaczem – koniecznie zerwij z nałogiem! Palenie w znaczący sposób wpływa na zaburzenia erekcji i pogorszenie życia seksualnego.

Jeśli mimo zdrowego trybu życia wciąż doświadczasz problemów z erekcją, nie załamuj się – współczesna medycyna jest w stanie pomóc na niemal każdy rodzaj zaburzeń seksualnych! Do najpowszechniejszych sposobów należy oczywiście przyjmowanie specjalnych tabletek, zawierających w sobie składniki pomagające wywołać oraz utrzymać wzwód. Nie zapominaj jednak o wcześniejszej wizycie u specjalisty, który będzie w stanie dokładnie zlokalizować źródło problemu i pomóc z jego rozwiązaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *