PO SĄSIEDZKU. Chciał poćwiartować współlokatora piłą spalinową

2023-01-04 12:02:55

Policjanci z Czosnowa (pow. Nowodworski) zostali wezwani do jednego z domów, gdzie miało dojść do awantury. Okazało się, że 28-letni mężczyzna zaatakował piłą spalinową 45-latka, powodując u niego poważne obrażenia ręki. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu oficer na komisariat policji w Czosnowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pilnej interwencji w jednej z miejscowości w gminie Czosnów. Ze wstępnych informacji wynikało, że pomiędzy dwoma zamieszkującymi na tej samej posesji mężczyznami doszło do awantury. Młodszy z nich, w pewnym momencie uruchomił piłę spalinową i ruszył na 45-latka.

Policjanci w pobliżu domu zauważyli starszego z mężczyzn z zakrwawioną ręką. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia i udzielili 45-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń w postaci rany łokcia i przedramienia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

28-letni agresor został zatrzymany. W chwili zdarzenia w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnej celi.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie zgromadzili materiał dowodowy.

Prokurator z nowodworskiej prokuratury przedstawił mężczyźnie zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu i skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Najbliższe trzy miesiące 28-latek spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha/bś

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *