Facebook


Czy krzesła tapicerowane nadają się do jadalni i kuchni?

2018-03-20 8:22:00

Kupno krzeseł do jadalni czy kuchni to niemałe wyzwanie. Zwłaszcza, że muszą to być krzesła do zadań specjalnych. No i przy okazji powinny dobrze wyglądać. Czy krzesła tapicerowane to dobry wybór?

Zasada numer jeden

W aranżacji każdego wnętrza jest jedna najważniejsza zasada – to musi ze sobą współgrać. Decydując się na zakup jakichkolwiek krzeseł, trzeba pamiętać, że muszą one dobrze wpasować się w pomieszczenie. Jeżeli mamy jadalnię urządzoną w odcieniach szarości, nie najlepszym wyborem będzie kupno kanarkowożółtych krzeseł. A nasza czarna kuchnia potrzebuje podobnych krzeseł. Ewentualnie białych, bo biel pasuje do wszystkiego. Tak więc dobór koloru może okazać się ważniejszy niż wybór materiału, z jakiego jest wykonane krzesło. A tych mamy bardzo dużo. Do kuchni możemy wybierać z: krzeseł tapicerowanych, krzeseł barowych, krzeseł twardych (drewnianych, metalowych) czy krzeseł sztaplowanych. Z kolei w jadalni mogą znaleźć się: krzesła drewniane, sztaplowane czy krzesła tapicerowane.

Charakterystyka krzeseł

Zacznijmy od krzeseł barowych. One z pewnością nie są dobrym wyborem, jeżeli planujemy w kuchni regularnie jadać posiłki. Z reguły nie mają oparcia i nie będą zbyt wygodne w używaniu. Zwłaszcza jeżeli mamy w domu dzieci. Co innego w przypadku singla. Jeżeli zależy nam na wyglądzie, nie funkcjonalności – krzesła barowe są opcją. Z kolei krzesła sztaplowane to zwykłe krzesła z małą modyfikacją. Można je wkładać jedno na drugie, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Stosuje się je często w lokalach gastronomicznych, no i przydadzą się w każdym domu, który odwiedza sporo osób. Zawsze można je schować do garażu czy piwnicy. Najwygodniejszą opcją są krzesła tapicerowane. Siedzisko i oparcie wyłożone materiałem sprawia, że możemy siedzieć na tym krześle godzinami bez odczuwania dyskomfortu. Niestety, ich wadą jest podatność na zabrudzenia, przez co trzeba je regularnie czyścić. Krzesła twarde (drewniane i metalowe) są najprostsze do czyszczenia, jednak nie tak wygodne jak krzesła tapicerowane.

Brać krzesła tapicerowane czy nie?

Jeżeli cenimy sobie wygodę i nie przeszkadza nam sprzątanie, krzesła tapicerowane są świetnym wyborem. Zwłaszcza, że na rynku jest naprawdę duży ich wybór. Decydując się na te meble nie musimy skazywać się na wieczne sprzątanie. Krzesła pokryte skórą są bardziej odporne na brud niż te z bawełny, co przemawia za krzesłami tapicerowanymi. Oprócz wyboru materiału, sprzedawcy oferują bardzo różne rozmiary, wzory i kolory. Krzesło tapicerowane nie musi być czarne z góry na dół. Możemy dostać je we wszystkich kolorach tęczy lub z naszym własnym wzorem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *