Czy nadajesz się na programistę? Sprawdź to!

2023-04-14 10:10:02
Zawód programisty to zdecydowanie zawód przyszłości. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera właśnie tę drogę zawodową. W obliczu globalizacji i postępującej cyfryzacji umiejętności specjalistów od programowania są na wagę złota. Z pracą wiąże się wysokie wynagrodzenie, elastyczne godziny i możliwość pracy zdalnej. Warunki zatrudnienia w tej branży są naprawdę konkurencyjne, dlatego już teraz sprawdź, czy nadajesz się na programistę!

Komunikatywny i wytrwały programista

Jak wyobrażasz sobie zawód programisty? Czy jako nieustanne pisanie enigmatycznego kodu? Jeśli tak, może zaskoczyć Cię fakt, że dobry programista wcale nie tworzy ciągle kodu. Zdecydowaną większość czasu spędza bowiem na debugowaniu. Czym ono jest? Debugowanie to proces szukania błędów w kodzie i eliminowania ich. Jako programista musisz być zatem wytrwały, ponieważ napisany przez Ciebie kod może nie działać prawidłowo i konieczna będzie jego modyfikacja, która zabiera zwykle znacznie więcej czasu, niż samo jego pisanie. 

Stereotypem jest również to, że programiści nie muszą z nikim rozmawiać. Wręcz przeciwnie! Kompetencje miękkie są bardzo istotne, dlatego kurs programowania organizowany przez Codecool (https://codecool.com/pl/) obejmuje trening umiejętności miękkich takich jak prezentacja własnych pomysłów, aktywne słuchanie, asertywność, inteligencja emocjonalna, czy efektywne zarządzania czasem.

Praca programisty wymaga ciągłego uczenia się

Branża programistyczna nieustannie się rozwija, ewoluuje i napędza wirtualną rzeczywistość. Oznacza to, że jako programista musisz ciągle poszerzać swoją wiedzę, aby nie wypaść z rynku. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, warto zapisać się na specjalistyczny kurs (https://codecool.com/pl/kursy/), którego program jest aktualizowany w oparciu o analizę samej branży, a także wymagań rynku pracy. 

Skorzystaj z weekendowych warsztatów!

Najlepszym sposobem na to, by sprawdzić, czy programowanie jest w ogóle dla Ciebie, jest spróbowanie swoich sił w praktyce! Żadna teoria nie może się bowiem równać z samodzielnie napisanym pierwszym, działającym kodem. Właśnie dlatego w Codecool znajdziesz weekendowe, w pełni zdalne warsztaty, podczas których dowiesz się, na czym dokładnie polega praca programisty, poznasz fundamentalne zasady i napiszesz pierwszy kod! Takie zajęcia pomogą Ci dowiedzieć się, czy programowanie w ogóle Ci się podoba. Chcesz się sprawdzić? Szukaj warsztatów Intro to Coding w szkole Codecool!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *