Czy próżnię można wykonać odkurzaczem?

2017-06-23 4:52:53

Internet jest skarbnicą różnego rodzaju porad. Niektórych z nich lepiej nie sprawdzać na sobie. Jednak chyba każdy z nas kiedyś wpisywał w wyszukiwarkę, jakieś dziwne hasło, aby tylko znaleźć jakąkolwiek pomoc. Internet zastąpił wiedzę książkową w wielu przypadków. Wracając do tematu, co z tą próżnią?

Próżnia za pomocą odkurzacza?

Natknęłam się niedawno na wpis na forum dotyczący wykonywania próżni w instalacji chłodniczej za pomocą odkurzacza. Pan chwalił się, że to mu się udało. Jednak jakimś dziwnym trafem, gdy napełnił klimatyzację czynnikiem chłodniczym, to usłyszał dziwny dźwięk i klimatyzator nie włączył się. Tak czasami kończy się samodzielne naprawianie wszystkiego wokół.

Nie zastąpi pompy próżniowej

Pamiętajcie o tym, że odkurzacz jest do sprzątania i nawet ten o najlepszych parametrach nie zastąpi pompy próżniowej. Tylko za jej pomocą można wykonać próżnię w instalacji. O trwałości klimatyzatora w bardzo dużym stopniu decyduje profesjonalnie wykonanie instalacji chłodniczej. Nie może w niej być żadnych zanieczyszczeń ani powietrza. Nie da się tego osiągnąć przy pomocy odkurzacza. Nawet najdrobniejszy paproch mógłby uszkodzić sprężarkę, a koszty naprawy tego elementu są naprawdę bardzo duże.

Inne rodzaje instalacji

Zrobienie instalacji freonowej nie przebiega w ten sam sposób, co montaż instalacji centralnego ogrzewania. Łączy je tylko to, że w obu przypadkach mamy miedziane rurki. Różnią się czynnikiem w nim przepływającym. Freon, czyli czynnik chłodniczy to nie jest woda.

Szeroka oferta na www.ahs-krakow.pl. Sprawdź!

Podsumowanie

Aby zamontować instalację chłodniczą, trzeba mieć profesjonalny sprzęt oraz umiejętności. Musi go wykonać fachowiec. Domowe sposoby nie są tutaj najlepszym rozwiązaniem. Tylko profesjonalna firma może Ci zagwarantować, że klimatyzator będzie działał w odpowiedni sposób. Bardzo bezawaryjne i atrakcyjne cenowo są klimatyzatory multi split. W Krakowie oferuje je wiele firm. Dzięki temu systemowi możesz do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. To bardzo wygodne rozwiązanie w dużym domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *