Czy warto jeść batony proteinowe?

2018-08-08 2:38:34

Osoby na diecie białkowej oraz te, które chcą zrzucić trochę kilogramów, często sięgają po batony proteinowe. Jest to lekka i poręczna przekąska, którą zawsze można mieć przy sobie. Niweluje oznaki głodu i wspomaga utrzymanie masy mięśniowej. Często sięgają po nie sportowcy po intensywnych treningach oraz zwolennicy fitnessu, ponieważ są sycące i dostarczają składników odżywczych. Sprawdźmy, czy warto w nie inwestować.

Batony proteinowe – czy są bezpieczne?

Wiele osób, które zaczyna swoją przygodę z odchudzaniem bądź budowaniem masy mięśniowej, zastanawia się, czy batony które wybierają nie doprowadzą ich do tycia. Niestety zdarza się, że proponowane batony proteinowe w swoim składzie posiadają szkodliwe substancje przyczyniające się do otyłości oraz chorób układu krążenia. Batoniki mogą być dodatkiem białka w diecie, jednak należy pamiętać, żeby nie zastępowały one pełnowartościowych posiłków, pomimo że przyspieszają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Dla wielu batony proteinowe to jedyna słodka przyjemność, której nie muszą wykluczyć ze swojej diety. Mała ilość tłuszczów, trochę węglowodanów oraz duża ilość białka znajduje się w batonach dobrej jakości. Należy szukać takich, w których ilość cukrów i szkodliwych substancji jest ograniczona do minimum lub nie ma ich wcale. Warto zwracać na to szczególną uwagę, gdy wybieramy batony proteinowe – w końcu zależy nam na tym, aby ich skład nie popsuł dotychczasowych osiągnięć w odchudzaniu czy budowaniu masy mięśniowej.

Dla kogo są batony proteinowe?

Batony proteinowe, dzięki ogólnej dostępności oraz stosunkowo niskiej cenie, stały się bardzo popularną przekąską wzbogaconą o białka i składniki odżywcze. Dzięki temu, że są też stosunkowo małych rozmiarów, można zabrać je ze sobą na siłownię, do pracy, wrzucić do torebki i potraktować jako zdrową przekąskę (pod warunkiem, że jest naprawdę zdrowa). Batony proteinowe można kupić praktycznie w każdym sklepie i dlatego trzeba zwracać uwagę na ich skład napisany drobnym druczkiem. Najlepiej takich zakupów dokonywać w sklepach online, gdzie dokładny skład jest podany czytelnie. Im mniejszy skład, tym baton będzie bardziej wartościowy. Należy też sugerować się kolejnością wymienionych składników, gdyż te pierwsze występują w batonie w największej ilości. Batony proteinowe powinno wybierać się świadomie i przestrzegać ich dawkowania. Bezpieczne zakupy oferuje między innymi sklep online http://sklep.cityfit.pl/. Możemy tutaj od razu sprawdzić nie tylko skład, ale również zalecane dawkowanie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tego typu przekąski dostępne są w sklepie w różnych smakach.

Świadome zakupy pozwolą na prawidłowe i bezpieczne odchudzanie, redukcję tkanki tłuszczowej, albo budowanie masy mięśniowej. Odpowiedni wysiłek fizyczny i pełnowartościowe posiłki to przepis na sukces, aby efekty były widoczne i wzbudzały podziw oraz zazdrość. Warto swoja dietę uzupełniać o produkty o bezpiecznym składzie, bez substancji słodzących, które pozwolą utrzymać idealną i wymarzoną sylwetkę, ale też w razie konieczności zaspokoją apetyt. Dobre batony proteinowe bez wątpienia się do takich zaliczają.

materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *