Czy warto zamieszkać w podwarszawskich Ząbkach?

2017-11-15 10:10:00

Ząbki to niewielkie miasteczko położone na północny-wschód od Warszawy i graniczące z jedną z największych dzielnic stolicy, czyli Targówkiem. Niegdyś było ono jednym z najmodniejszych miejsc zamieszkania wśród zamożnych osób. Stąd liczne dzielnice willowe. Obecnie natomiast wzrósł popyt na zakup nowego mieszkania w Ząbkach wśród innych osób z racji niskiej ceny za mkw. Powstają tam liczne nowoczesne osiedla z niską zabudową, parkingami podziemnymi i dużą ilością zieleni. Jak się mieszka w Ząbkach w porównaniu z Warszawą?

 

Ceny mieszkania: Ząbki czy Warszawa?

Pod względem cen zdecydowanie tańszą opcją są Ząbki. Ceny za mkw zaczynają się tu już od 4 400 zł, mowa oczywiście o nowych mieszkaniach. W Warszawie koszt ten oscyluje w granicach 6 000-15 000 zł. Stąd wiele osób decyduje się na okoliczne miejscowości, które są świetnie skomunikowane ze stolicą. Ząbki to obecnie zagłębie budowy nowych osiedli przy zachowaniu zasad ochrony środowiska i poszanowania zieleni. Przy licznych udogodnieniach dla mieszkańców, ceny nadal są niskie, chociażby przez wzgląd na konkurencję. Kuszą one przede wszystkim osoby młode, którym zależy na własnym M, a nie są one w stanie zapłacić wysokiej sumy za nowy czy używany lokal w Warszawie.

Rozważasz zakup mieszkania w Ząbkach? Porównaj oferty inwestycji deweloperskich i wybierz mieszkanie dla siebie!

Ząbki: komunikacja i atrakcje

Miejscowość, z racji otrzymania wielu dotacji z Unii Europejskiej, może się pochwalić dużą ilością nowo wybudowanych dróg. Można nimi dojechać zarówno do Warszawy, jak i innych miejscowości. Blisko stąd jest do S7 – obwodnicy Warszawy. Dzięki bliskości stolicy, Ząbki są objęte komunikacją ZTM. Wiele linii autobusowych, dziennych i nocnych, to duże udogodnienie dla mieszkańców pracujących w Warszawie. Funkcjonuje tu także komunikacja PKP. Oprócz dogodnych możliwości dojazdowych, Ząbki oferują wiele atrakcji dla mieszkańców. Dba o to m. in. Miejski Ośrodek Kultury znajdujący się w zabytkowej willi “Alina”. Oferuje on możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych i artystycznych dla każdego, organizuje wystawy, konkursy i spotkania z artystami. W Ząbkach odbywa się wiele cyklicznych imprez, m. in. Dni Produktów Regionalnych “Polskie Smaki”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina czy Festiwal Muzyki Chóralnej “Mater Misericordiae”. Sport można uprawiać dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz licznym ścieżkom rowerowym i do biegania.

Jak się mieszka w Ząbkach?

Mieszkanie w Ząbkach niewątpliwie ma swoje zalety. Przede wszystkim ceny wynajmu i zakupu mieszkania są o wiele niższe niż w Warszawie, a sam dojazd do stolicy jest bardzo dobry. Istnieje tu wiele nowoczesnych osiedli z udogodnieniami w postaci parkingów, szerokich balkonów czy zamkniętych placów zabaw. Wiele przedszkoli, żłobków i szkół to zaleta, dzięki której mieszkańcy Ząbek nie muszą szukać ośrodków edukacji w stolicy. Ponadto miasteczko jest świetnie wyposażone w infrastrukturę miejską: sklepu, lokale usługowe, ośrodki kultury i sportu.To idealne miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, chociażby przez wzgląd na liczne atrakcje i festiwale sportowe dla nich dedykowane. Ale odnajdą się tu także osoby lubiące ciszę i bliskość zieleni, które lubią mieszkać z dala od typowego zgiełku miasta, jednocześnie nie tracąc dobrego dojazdu do pracy.

Źródło: RynekPierwotny.pl

Komentarze

17 komentarzy

 1. Ryszard Kawa odpowiedz

  Producent jak dodawał cukier tak będzie dodawał jak byście, cukier zdrożał dziesięciokrotnie to producentowi i tak nic nie stoi na przeszkodzie najwyżej wszystko podrożeje. To, kto jest tym dziadem ten, co dodaje czy ci, co mu na to pozwalają i takiego dziada nie ukarzą, bo rządzącym patrzą to, że im zarobek spadnie na podatku cukru a to, że zdrożeje to śmiertelnik i tak kupi a otyli będą dalej. I zamiast podatek poszedł na NFZ cze edukację to pójdzie na skarb państwa. Bo tu już niema, co sprzedawać tylko można okradać naród i na tym się kiedyś wszystko skończy. Bo dziadostwo było w Polsce jest i będzie a nas polaków zrujnuje mądry rząd.

 2. ola odpowiedz

  Od Polnord, to jeszcze Stacja Kazimierz i kamienne elewacje i drewniane okna a okolica tez całkiem całkiem jak w Wilanowie czy Ząbkach.

 3. Maria03 odpowiedz

  to osiedle Neptun dewelopera Polnord jest teraz na wykończeniu, blisko las, natura a do centrum niecałe 30min drogi… mieszkania marzeń normalnie <3 tak zazdroszcze przyjaciółce że bedzie się urządzać i chyba właśnie na tym osiedlu

 4. WojBar odpowiedz

  To wszystko kwestia ogarnięcia sobie życia. Ja pracuję blisko Ząbek, więc nie tracę tyle czasu na dojazdy. Można mieszkać na Kabatach, a pracować na Białołęce i też dojazdy zajmą całą wieczność. Tak więc Warszawa nie jest lekiem na całe zło 😉

 5. Były Zębianin odpowiedz

  Jako były mieszkaniec Ząbek – a mieszkałem dobry kilka lat- powiem tak: Zabki to fajne miesjce dla kogoś kto chce zacząć mieszkać w stolicy ale…i tutaj jest ale….samotni bezdzietni świetnie się odnajdą cena kusi nas też skusiła. Jest pełno sklepów, usług, miejsca do spacerów, blisko do centrów handlowych np Marki. Problem zaczyna się jak rodzi się dziecko i trzeba załatwić mu przedszkole, później szkołę, dojechać do pracy w warszawie, wrócić odebrać dziecko, zrobić zakupy a w weekend zaprosić rodzinę, znajomych. Szkoły są przeludnione – nasze chodziły do warszawy bo w ząbkach były by od 7 do 19 chyba że zatrudnisz niańkę lub babcie co się tym zajmie. Dojazd do pracy na 8 lub 9 wiąże się z ponad godzinnym dojazdem samochodem- autobusem nie wiem ale długo. Powrót to samo. miejsc parkingowych dla gości nie ma a jak się na osiedlu swoim nie wykupi albo ma się 2 auta to niestety…. Autobusy jeździły 2 na godzinę ale później i tak trzeba się przesiadać, teraz nie wiem może częściej. I na końcu powiem lekko aby nikogo nie urazić- to rozpoczęcie mieszkania wiąże się z tym, że często w Ząbkach mieszka bydło i ynteligencja pozamiejska i małomiasteczkowa. Trzeba się z tym liczyć…ale podsumowując. Fajnie się mieszkało, miłe wspomnienia, ale nie wróciłbym…powodzenia.

 6. KM2 odpowiedz

  Osobiście wolę Piaseczno, bardzo ładna okolica lasy itd. A do tego budują piękne mieszkania np. Dom marzen zaraz zaczyna się kolejny etap sprzedaży

 7. antenka odpowiedz

  Moje miejsce na ziemi <3

 8. BisekN odpowiedz

  Mieszkam od kilku lat i nie korci mnie, żeby gdzieś stąd pofrunąć. Wszystko co do życia potrzebne jest pod ręką, a do tego jakby czas płynął tutaj wolniej 😉

 9. Rychu odpowiedz

  Blisko do Warszawy, a ceny często duuuużo niższe. Wolałem mieszkać w większym mieszkaniu w Ząbkach niż za tę samą kasę gnieść się w małej kawalerce w rozchwytywanych dzielnicach Warszawy.

 10. Paulinchen odpowiedz

  No pewnie, że warto. Jak szukasz spokojnego azylu to jak najbardziej polecam 🙂

 11. Tutejszy odpowiedz

  Jak pod Warszawą to tylko Ząbki. Nieźle rozwinięte miasto i świetna alternatywa do mieszkania w stolicy ☺

 12. MichałB odpowiedz

  Mieszkam w Ząbkach od 3 lat i początkowo miałem problem z aklimatyzacją. Po 10 latach mieszkania w ścisłym centrum Warszawy trochę nawyków zostało 😉 Za to teraz nie wyobrażam sobie wrócić do Śródmieścia. Cisza, spokój, ludzie jacyś tacy mniej zaganiani. Jeśli nie jesteście już studentami, a jesteście na etapie wicia swojego gniazda to jak najbardziej polecam Ząbki 🙂

 13. AgaB odpowiedz

  Jak dla mnie bomba! Wszystko pod ręką, dojazd do Warszawy całkiem przyzwoity jak na podwarszawską miejscowość. Ceny mieszkań niższe niż w Warszawie. Przy osiedlu Neptun masz las, ciszę i spokój, co miało dla mnie duże znaczenie ☺

 14. Darek Ews odpowiedz

  Uważam że będę obiektywny w swojej opinii ponieważ pochodzę z Warszawy i mogę porównać Ząbki z własnego doświadczenia. Na wstępie powiem że nie ma porównania do Warszawy. Ząbki znakomicie się rozwijają, zmieniają na lepsze z roku na rok. Ale do Warszawy przede wszystkim lewobrzeznej brakuje i tak wiele że brakuje mi skali. Na tle takich dzielnic jak Rembertów, Wawer, Białołęka za wyłączeniem Tarchomina czy też Ursus może nie jest najgorzej. Ale co do reszty to już mamy przepaść. Komunikacja miejska istnieje ale tylko polowicznie. Autobusy pomimo że są to nie dowożą w jakieś sensowne miejsca. Najlepszym środkiem transportu będzie kolej do Dworca Wileńskoego. Jazda samochodem to jest koszmar jaki ciężko spotkać gdziekolwiek indziej. Mam na myśli dojazd autem do pracy. Ale żeby nie było że tylko mogę narzekać. Patrzę optymistycznie w przyszłość ponieważ uważam że lekiem na wszelkie zło będzie kończący się remont Ulicy Żołnierskiej i Marsa. Po oddaniu do ruchu tej inwestycji sytuacja zmieni się diametralnie. Nadchodzące inwestycje ( wiadukt w ciągu ulicy Chelżynskiej, ukończenie węzła Zielonka) pozwoli odkorkowac to miasto. Samo życie nie różni się od życia w Warszawie. Do Centrum jest stąd naprawdę blisko bo to w koncu okolo 10 km. Brakuje tutaj Pubów ale pomijać ten aspekt nie ma się do czego jakoś szczególnie mocno przyczepić. Żyje się tutaj naprawdę fajnie a ż roku na rok coraz przyjemniej. Co najgorsze czyli drogi w stanie fatalnym czy też problemy z dostawą wody zostały rozwiązane. Ceny nadal są bardzo atrakcyjne a biorąc pod uwagę dystans od innych dzielnic to można śmiało zaryzykować.

 15. Ania odpowiedz

  Ząbki to praktycznie dzielnica Warszawy, więc nie dziwne że mieszkania w tej lokalizacji są rozchwytywane.

  1. ola0 odpowiedz

   Od Polnord, to jeszcze Stacja Kazimierz i kamienne elewacje i drewniane okna a okolica tez całkiem całkiem jak w Wilanowie czy Ząbkach.

 16. Kluska odpowiedz

  OCzywiście, że warto. Jestem tego żywym przykładem. Do Warszawy do pracy dojeżdżam codziennie i nie sprawia to dużego problemu. W Ząbkach kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera Lux Home. Nigdy nie żałowałam podjętej decyzji, no i wyszło o wiele taniej niż niewielkie mieszkanie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *