Facebook

Czy warto zamieszkać w podwarszawskich Ząbkach?

2017-11-15 10:10:00

Ząbki to niewielkie miasteczko położone na północny-wschód od Warszawy i graniczące z jedną z największych dzielnic stolicy, czyli Targówkiem. Niegdyś było ono jednym z najmodniejszych miejsc zamieszkania wśród zamożnych osób. Stąd liczne dzielnice willowe. Obecnie natomiast wzrósł popyt na zakup nowego mieszkania w Ząbkach wśród innych osób z racji niskiej ceny za mkw. Powstają tam liczne nowoczesne osiedla z niską zabudową, parkingami podziemnymi i dużą ilością zieleni. Jak się mieszka w Ząbkach w porównaniu z Warszawą?

 

Ceny mieszkania: Ząbki czy Warszawa?

Pod względem cen zdecydowanie tańszą opcją są Ząbki. Ceny za mkw zaczynają się tu już od 4 400 zł, mowa oczywiście o nowych mieszkaniach. W Warszawie koszt ten oscyluje w granicach 6 000-15 000 zł. Stąd wiele osób decyduje się na okoliczne miejscowości, które są świetnie skomunikowane ze stolicą. Ząbki to obecnie zagłębie budowy nowych osiedli przy zachowaniu zasad ochrony środowiska i poszanowania zieleni. Przy licznych udogodnieniach dla mieszkańców, ceny nadal są niskie, chociażby przez wzgląd na konkurencję. Kuszą one przede wszystkim osoby młode, którym zależy na własnym M, a nie są one w stanie zapłacić wysokiej sumy za nowy czy używany lokal w Warszawie.

Rozważasz zakup mieszkania w Ząbkach? Porównaj oferty inwestycji deweloperskich i wybierz mieszkanie dla siebie!

Ząbki: komunikacja i atrakcje

Miejscowość, z racji otrzymania wielu dotacji z Unii Europejskiej, może się pochwalić dużą ilością nowo wybudowanych dróg. Można nimi dojechać zarówno do Warszawy, jak i innych miejscowości. Blisko stąd jest do S7 – obwodnicy Warszawy. Dzięki bliskości stolicy, Ząbki są objęte komunikacją ZTM. Wiele linii autobusowych, dziennych i nocnych, to duże udogodnienie dla mieszkańców pracujących w Warszawie. Funkcjonuje tu także komunikacja PKP. Oprócz dogodnych możliwości dojazdowych, Ząbki oferują wiele atrakcji dla mieszkańców. Dba o to m. in. Miejski Ośrodek Kultury znajdujący się w zabytkowej willi “Alina”. Oferuje on możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych i artystycznych dla każdego, organizuje wystawy, konkursy i spotkania z artystami. W Ząbkach odbywa się wiele cyklicznych imprez, m. in. Dni Produktów Regionalnych “Polskie Smaki”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina czy Festiwal Muzyki Chóralnej “Mater Misericordiae”. Sport można uprawiać dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz licznym ścieżkom rowerowym i do biegania.

Jak się mieszka w Ząbkach?

Mieszkanie w Ząbkach niewątpliwie ma swoje zalety. Przede wszystkim ceny wynajmu i zakupu mieszkania są o wiele niższe niż w Warszawie, a sam dojazd do stolicy jest bardzo dobry. Istnieje tu wiele nowoczesnych osiedli z udogodnieniami w postaci parkingów, szerokich balkonów czy zamkniętych placów zabaw. Wiele przedszkoli, żłobków i szkół to zaleta, dzięki której mieszkańcy Ząbek nie muszą szukać ośrodków edukacji w stolicy. Ponadto miasteczko jest świetnie wyposażone w infrastrukturę miejską: sklepu, lokale usługowe, ośrodki kultury i sportu.To idealne miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, chociażby przez wzgląd na liczne atrakcje i festiwale sportowe dla nich dedykowane. Ale odnajdą się tu także osoby lubiące ciszę i bliskość zieleni, które lubią mieszkać z dala od typowego zgiełku miasta, jednocześnie nie tracąc dobrego dojazdu do pracy.

Źródło: RynekPierwotny.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. Kluska odpowiedz

    OCzywiście, że warto. Jestem tego żywym przykładem. Do Warszawy do pracy dojeżdżam codziennie i nie sprawia to dużego problemu. W Ząbkach kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera Lux Home. Nigdy nie żałowałam podjętej decyzji, no i wyszło o wiele taniej niż niewielkie mieszkanie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *