Czym impregnować kamień naturalny

2019-05-09 5:24:14

Piaskowiec jest ceniony i znakomicie sprawdza się jako materiał do budowy wyjątkowych ogrodzeń, do tego akurat nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak niewiele osób wie, że aby utrzymać ogrodzenie, kolumny, czy elewacje w pierwotnym stanie, to należy całość odpowiednio zaimpregnować. Zanim wybierzemy najlepszy impregnat, powinniśmy się zastanowić jakie walory powinien posiadać, oraz które funkcje uznać za najważniejsze.

 

 

Przede wszystkim dobry impregnat powinien wzmacniać podłoże, a także zabezpieczać kamień tak, aby nie wchłaniał wody czy brudu. Ważne jest również aby dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu powierzchnia była odporna na promieniowanie UV, czy wszelkie czynniki atmosferyczne. Znakomicie jeśli wybrany środek pomaga zapobiegać pyleniu, a także jest bardziej wytrzymały przy ostrzejszym mrozie. Dobry Impregnat ogranicza porost glonów, pleśni oraz wszelkiego rodzaju zagrzybienie.

Jaki Impregnat wybrać?

Jednym z najbardziej cenionych impregnatów wśród specjalistów pracujących na co dzień z kamieniem jest Hydrostone. Wyjątkowo dobrze zabezpiecza piaskowiec, ale także palony granit, łupki i wapienie, także wszystkie wyroby kamieniopodobne. Aby w pełni poznać zalety Hydrostone, wystarczy zapoznać się z opiniami Klientów, którzy opisując działanie skupiali się na takich aspektach jak np. doskonałe krycie kamienia i braku smug czy dwuletni okres trwałości po zabezpieczeniu piaskowca na elewacji.

Czy impregnowanie wymaga specjalnych umiejętności lub narzędzi?

Aby zaimpregnować kamień, nie potrzebni są specjaliści od impregnacji, specjalne impregnatory, nie wymagają też ukończenia certyfikowanych kursów. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Polega to przede wszystkim na odtłuszczeniu, oraz oczyszczeniu z pyłu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń, tak aby powierzchnia była czysta i sucha. Najlepiej, jeśli w dzień impregnacji temperatura nie przekracza 25 stopni, ale także nie jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. Dobrze jest stosować preparat kiedy nie pada deszcz.

Impregnując używamy pędzla, wałka czy robimy to natryskowo. Aby impregnacja była skuteczna, czynność wykonujemy dwukrotnie. 5 minut po wsiąknięciu pierwszej warstwy. Preparat Hydrostone można kupić w sklepie ze specjalistyczną chemią do-kamienia.pl w opakowaniach 1,5 i 30 litrowych.

do-kamienia.pl

Komentarze

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *