Czym są i jak działają żurawie warsztatowe?

2020-02-19 11:25:47
Posiadasz własny warsztat i szukasz rozwiązania, które umożliwi Ci przenoszenie ciężkich, niewymiarowych obiektów? Żurawie warsztatowe mogą być idealnym wyborem dla Ciebie. Czym się wyróżniają i jak działają? Odpowiadamy.

 

Żuraw warsztatowy i jego budowa

Żuraw warsztatowy oparty jest na solidnej, wytrzymałej konstrukcji wykonanej zazwyczaj z metalu. Umiejscowiony jest nogach zamontowanych w taki sposób, aby zapewnić jak największy poziom stabilności. Na nogach zamieszczona są rolki i koła umożliwiające przesuwanie konstrukcji oraz obracanie nią. Na skrzyżowaniu nóg umiejscowiona jest podłużna rama stanowiąca trzon urządzenia. To na niej umieszczona jest zazwyczaj dźwignia oraz mechanizm umożliwiający podnoszenie. Jest on połączony z ramieniem, na końcu którego znajduje się hak odpowiedzialny za zawieszanie na nim obiektów.

Tak stworzone urządzenie spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest przy tym bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze, zaś całość jest przy tym bardzo kompaktowa. Urządzenie można rozmontować w bardzo prosty sposób i złożyć je na nowo. Oznacza to, że taki żuraw warsztatowy sprawdzi się idealnie w warsztacie, w którym brakuje na przykład miejsca. Dodatkowo, żurawie warsztatowe są urządzeniami o dużej manewrowości. Łącząc te wszystkie zalety z faktem, że urządzenie to jest w stanie unieść niewymiarowe obiekty o dużej masie, uzyskujemy perfekcyjne rozwiązanie sprawdzające się w każdym zakładzie.

Profesjonalne wyposażenie warsztatu

Żurawie warsztatowe to w zasadzie mała namiastka tego, co mogą dziś zaoferować sklepy z profesjonalnym wyposażeniem warsztatu (http://jptech-maszyny.pl/wyposazenie-warsztatu). Nieważne, w jakiej jesteś branży, jeśli zajmujesz się fachowo rzemiosłem bądź mechaniką, swoje oprzyrządowanie znaleźć możesz w sklepie JP-Tech. Ten internetowy sklep oferuje wyposażenie zarówno w formie specjalistycznych maszyn (np. do obróbki drewna bądź metalu), przyrządów pomocniczych w postaci elektronarzędzi i narzędzi manualnych, urządzeń przeznaczonych do ogólnej pracy w warsztacie (jak właśnie żurawie warsztatowe) czy też modeli przeznaczonych konkretnie do pracy z pojazdami.

Wszystkie te produkty znajdziesz w jednym miejscu. Firma zaopatruje się u sprawdzonych producentów takich jak Unicraft, Holzkraft czy Makita. Urządzenia opatrzone są gwarancją jakości i posiadają wszelką wymaganą atestację – została ona uzyskana dzięki serii testów jakości. Oprócz ogromnego wachlarzu produktów w ponad 400 kategoriach ten internetowy sklep oferuje przede wszystkim indywidualne podejście do klienta. Wszystko to wieńczy szybka dostawa.

Jeśli jesteś fachowcem w dziedzinie rzemiosła (np. obróbka drewna), mechaniki bądź budownictwa, z pewnością wiesz jak bardzo uniwersalnym i użytecznym przyrządem jest żuraw warsztatowy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z warsztatem i nie możesz się zdecydować na zakup owego urządzenia, to daj się rozwiać swoim wątpliwościom. Niska cena i duża przydatność to dwie cechy, które charakteryzują żurawie warsztatowe – stąd nie ma co się zastanawiać nad zakupem. Zwłaszcza, że już wiesz, gdzie możesz się w nie zaopatrzyć.