Facebook
Debatowali o bezpieczeństwie

2016-05-12 3:33:20

Podczas pierwszej w tym roku debaty społecznej mieszkańcy powiatu legionowskiego mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu wzięli udział starosta Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i Komendant Powiatowy Policji inspektor Waldemar Perdion. Podczas debaty omówione zostały wnioski z poprzedniego spotkania oraz przyjęte do realizacji nowe postulaty.

We wtorek 10 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie rozpoczęła się pierwsza w tym roku debata społeczna z mieszkańcami powiatu legionowskiego, której głównym celem były rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie inspektora Waldemara Perdiona przybyli starosta legionowski Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, radni, przedstawiciele instytucji publicznych oraz osoby prywatne. W debacie wziął udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinspektor Krzysztof Kapuściński oraz policjanci pełniący służbę w powiecie. Uczestnicy debaty dzielili się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Poruszane tematy były zróżnicowane i dotyczyły np. wskazania miejsc, gdzie częściej powinny pojawiać się patrole policyjne, gdyż dochodzi tam do spożywania alkoholu.

Debatę podsumowano podkreślając wagę tego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja spotkań ze społeczeństwem, a także odnoszono się do poszczególnych głosów, zapewniając, że wszystkie uwagi zostaną szczegółowo przeanalizowane i przyjęte do dalszej realizacji podczas planowania policyjnych służb oraz określania zadań. Przybyli goście mogli wypełnić ankietę i zapoznać się ze sprawozdaniem dotyczącym stopnia realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej. Na wnioski dotyczące bezpieczeństwa w powiecie legionowscy policjanci oczekują nie tylko w dniu debaty. Można je przekazywać w każdym innym terminie: dyżurnemu Policji, dzielnicowym, e-mailowo czy telefonicznie – nawet anonimowo.

źródło: KPP Legionowo

Fot. Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *