Decyzje w rękach Smogorzewskiego

2017-12-05 6:13:56

Z konferencji prasowej Prezydent m.st. Warszawy w dniu 4 grudnia br. dotyczącej działań Komisji Weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, dowiedzieliśmy się, wymiar podatków i opłat lokalnych dla niej i jej rodziny ustala Roman Smogorzewski.

Prezydent musi się wyłączyć się z udziału w postepowaniu w sprawie ustalenia wymiaru podatków i opłat lokalnych / od nieruchomości, budynków mieszkalnych, budynków pod działalność gospodarczą, pojazdów mechanicznych itp.) jeżeli jest stroną postepowania lub sprawa dotyczy członków jego rodziny. W tym przypadku ustaleniami może zajmować się organ wyznaczony przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Wyznaczenie najczęściej odbywa się na wniosek zainteresowanego. Wymiar podatków i opłat lokalnych dla Hanny Gronkiewicz-Waltz ustala Roman Smogorzewski. Trudno jest ocenić czy dotyczy to także, możliwych zwolnień i odroczeń płatności podatków i opłat lokalnych. Jest to bowiem objęte tajemnica skarbową. Ze wskazania Smogorzewskiego jako organu podatkowego dla Prezydent Warszawy oraz okoliczności ujawnienia tego faktu można tylko domniemywać, że i tak wszystko zostaje w ,, rodzinie”.

Komentarze

9 komentarzy

 1. Widze_Cie odpowiedz

  Mafia mafia, nawet nie wiecie jakie zachowania moga sie w czlowieku obudzic, kiedy mu wladza do glowy odbije…

 2. Gonek odpowiedz

  Ja myślę, że taka buraczana twarz to nie tylko od samej wódy ale też tradycja ….

 3. dziki dzik odpowiedz

  ale mu wykręciło “twarz” to chyba ten amerykański wirus co atakuje ddziki 😉

 4. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Mafia

 5. lubieżnik odpowiedz

  fajne naturalne zdjęcie…..gratulacje dla TOiOWO……

 6. Grażyna odpowiedz

  To on w tym też maczał palce?

 7. Miro odpowiedz

  Rety to Romka mogą przed komisje weryfikacyjna w sprawie kamienic wezwać

 8. Karol odpowiedz

  Pan Romek S. może jest zwolniony z podatku od nieruchomosci za swoje 10 działek i lokal wynajmowany bankowi pko bp przez jednego ze swoich kolegów z PO (wójta , burmistrza lub prezydenta)?

 9. Dorota odpowiedz

  Ciekawe kto wydaje decyzje Smogorzewskiemu ws. podatku od nieruchomości, dotyczących jego nieruchomości położonych w Legionowie? Czy przypadkiem nie H. Gonkiewicz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *