Dlaczego materace kieszeniowe są tak polecane?

2020-02-24 8:26:21
Kupując nowy materac do spania warto zdecydować się na nieco większy wydatek i wybrać produkt, który będzie funkcjonalny i wytrzymały przez wiele lat. Wiele osób jednoznacznie wskazuje, że materac 160×200 sprężynowy kieszeniowy to najlepszy wybór dla większości użytkowników. Z czego to wynika i dlaczego materace tego typu cieszą się tak dużą popularnością od lat?

 

Nowoczesne materace oparte na działaniu sprężyn

Materace sprężynowe mogą się negatywnie kojarzyć, ponieważ kiedyś ich konstrukcja była znacznie uboższa, przez co nie były uznawane za najwygodniejsze rozwiązanie. Klasyczne materace 160×200 oparte na sprężynach typu bonell były dość głośne i mało funkcjonalne – kiedy zepsuła się jedna ze sprężyn, cała konstrukcja zaczynała szwankować. Dzisiaj producenci tacy jak Godre również oferują takie rozwiązanie, jednak materace te są znacznie trwalsze. Żaden z nich nie zastąpi materaca kieszeniowego lub Multipocket, które wybierane są znacznie chętniej.

Jak działa materac 160×200 kieszeniowy?

Konstrukcja tego typu modelu materaca różni się bardzo od zwykłego. Jakie są to różnice?

  • w materacach kieszeniowych i Multipocket stosuje się znacznie większe ilości sprężyn – nawet 500 szt. na metr kwadratowy,
  • są to sprężyny o różnych rozmiarach i różniące się stopniem swojej twardości, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zajmowanej przez nie pozycji, zapewniając optymalne wsparcie w newralgicznych punktach ciała,
  • każda sprężyna umieszczona jest we własnej kieszeni, aby mogła pracować całkowicie niezależnie od pozostałych, a dopiero kieszenie łączą się ze sobą.

Na stronach producentów jak godre.pl można znaleźć materace oparte na systemie sprężyn kieszeniowych w różnych stopniach twardości. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy użytkownik powinien dopasować twardość materaca, na którym śpi do swoich własnych potrzeb i budowy ciała. Cała rodzina ma możliwość wyboru odpowiednich materacy kieszeniowych do różnych pomieszczeń, a z pewnością posłużą im dobrze przez wiele kolejnych lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *