Dlaczego mężczyźni zdradzają, jak zdrada wpływa na partnerkę i jak można odbudować relacje?

2019-07-23 1:48:21
Co jest dla ludzi najważniejsze w związku? Prawie 90% wszystkich ludzi odpowiada na to pytanie i stwierdza, że najważniejsza jest dla nich lojalność i wierność. A jednak 38,9% wszystkich kobiet i 39,1% wszystkich mężczyzn dopuszcza się zdrady, będąc w związku. Często zdarza się to w relacji z powodów, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Czy romans jest objawem nudy? Braku miłości?

Zdrada mimo miłości do żony

Większość mężczyzn zdradza, mimo że kochają oni swoją żonę. Brzmi paradoksalnie, ale to prawda. W wielu przypadkach, romans nie jest sygnałem, że miłość między dwojgiem ludzi została ostatecznie wygaszona. Często zdrada ma miejsce, gdy para mieszka razem, miała dzieci, a romantyczna miłość zamieniła się w miłość partnerską. Miłość jest pod wieloma względami całkowicie nienaruszona, ale inne aspekty pozostają w życiu na pierwszym miejscu. Jednakże, podczas gdy kobiety zazwyczaj głośno wyrażają różne braki, które odczuwają w związku, to mężczyźni wolą milczeć, ponieważ czują, że nie mogą żądać od ukochanej tego, czego chcą. Mężczyźni kochają swoje żony, ale nie wiedzą, jak rozwiązać problemy i często chcą mieć wszystko i sądzą, że inna kobieta sprawi, iż niespełnione tęsknoty znikają. I że będą mogli dalej szczęśliwie żyć z własną żoną.

Z kim najczęściej mężczyzna dopuszcza się zdrady?

Statystycznie, większość skoków w bok zdarza się z ludźmi, których znamy od jakiegoś czasu, którzy są tak dobrze znani, że czujemy, że nasze obawy będą rozumiane i że będziemy mogli znaleźć pocieszenie. W rzeczywistości 60 procent wszystkich spraw zaczyna się w środowisku zawodowym. Flirtowanie często działa jak pobudka do czegoś więcej.

Czego szukają w zdradzie kobiety i mężczyźni?

Podczas gdy mężczyźni szukają seksualnej afirmacji swojej męskości w relacji z kochanką, kobiety często tęsknią za emocjonalną satysfakcją w romansie, której brakuje im w ich małżeństwie. Nic dziwnego, że dla kobiet bardziej bolesne jest odczucie, gdy ich partner zdradza i w grę wchodzą uczucia. Dla mężczyzn, z drugiej strony, jest gorzej, jeśli partnerka uprawia seks z kimś innym niż jeśli po prostu zakochuje się w nim.

Kobiety zazwyczaj podejrzewają zdradę

Nawet jeśli nie jesteśmy chorobliwie zazdrosne, to czujemy bardzo szybko, kiedy coś w związku pozostaje nieszczere. W większości przypadków, po ujawnieniu sprawy, kobiety mogą nawet udzielić bardzo dokładnych informacji o tym, kiedy ich partner znalazła się na złej drodze i z perspektywy czasu wiedziały nawet od samego początku, która kobieta była w to zamieszana. Wiele kobiet jednak woli nie konfrontować się z facetem i nie wyrzuca go z domu, nawet jeśli już podejrzewa, że partner ją zdradza. Ponieważ trzymamy się pragnienia, że to tylko paranoiczne podejrzenie. Ponieważ zwracamy uwagę na dobro naszych dzieci lub mamy niejasną nadzieję, że może to być tylko chwilowa słabość i że partner powróci do nas emocjonalnie, kiedy zrozumie swój błąd.

Co po zdradzie?

Ponieważ stres i wyrzuty powstają już w trakcie trwania związku, to te emocje nasilają się jeszcze bardziej, kiedy zdrada wyjdzie na jaw. Więc jeśli spróbujemy uratować swoją miłość, musimy poczekać, aż romans skończy się sam. Nasz partner musi odwrócić się od swojej partnerki plecami z własnej woli i być gotów stawić czoła kryzysowi związanemu ze swoją zdradą. W przeciwnym razie będzie to trudne do naprawienia. Nawet jeśli uratujemy swój związek, to nasz partner będzie pamiętać romans. Czasami zdradzający uczą się na nowo kochać swoje żony, ponieważ pewne nawyki i cechy są nagle ponownie przez nich doceniane. Z drugiej strony, nauczyli się, że ich małżeństwo/miłość nie jest tak doskonałe, jak kiedyś sobie wyobrażali. Ale także niebezpieczeństwo, że romans zostanie wznowiony jest również stosunkowo wysokie.

Jeśli nasz partner zdradza, to nie jest to nasza wina (bez względu na to, co mówią inni ludzie). Bo mężczyźni nie zdradzają, ponieważ jesteśmy takie, jakie jesteśmy, ale dlatego, że oni nie są tacy, jakimi chcą być. Jedyną winą jest to, że sygnały o rozpadającym się związku zostały zignorowane przez obie strony.

Więcej informacji
Więcej o technikach uwodzenia i flircie znajdziesz na stronie www.uwodzenie.org – blog o relacjach damsko-męskich.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *