Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne przed egzotycznymi wakacjami?

2020-10-23 2:08:15
W okresie jesienno-zimowym egzotyczne wakacje oznaczają zazwyczaj konieczność udania się poza Europę. Warto cieszyć się słońcem, a przy okazji poznawać inne kultury, ale jednocześnie zdecydowanie warto zadbać także o swoje bezpieczeństwo. W tym niezwykle pomocna jest polisa turystyczna. Dlaczego warto się w nią wyposażyć przed egzotycznymi wakacjami?

 

Darmowa pomoc medyczna nie obowiązuje poza Unią Europejską

Turyści podróżujący po Unii Europejskiej mają prawo do korzystania z darmowej opieki zdrowotnej w innych krajach wspólnoty, pod warunkiem posiadania karty EKUZ. W rzeczywistości stanowi ona jednak wyłącznie podstawową ochronę, a pełne leczenie i pomoc medyczną gwarantuje tylko dobre ubezpieczenie turystyczne. Jest ono tym bardziej niezbędne, jeśli udajemy się na urlop dalej. W sytuacji odniesienia urazu bądź nagłego zachorowania ubezpieczyciel zajmie się organizacją leczenia i ratownictwa medycznego, a także je sfinansuje.

Zagrożenie chorobami tropikalnymi

W niejednym egzotycznym kraju istnieje zagrożenie chorobami, które nie są znane Europejczykom lub pojawiają się w Zachodnim świecie niezwykle rzadko. Kolejnym niebezpieczeństwem są ukąszenia owadów i innych jadowitych zwierząt. Tylko dobra polisa turystyczna zapewni należytą ochronę na tego typu okoliczności.

Bariera językowa i nieznajomość miejscowym realiów

Jednak ubezpieczenie turystyczne nie ogranicza się wyłącznie do kwestii zdrowia. To również polisa OC w życiu prywatnym, a także wsparcie Assistance ze strony ubezpieczyciela. Przebywając daleko od domu, w innej kulturze, zdecydowanie łatwiej wpędzić się niechcący w kłopoty. Polisa OC chroni turystę przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich w przypadku nieumyślnego zniszczenia czyjegoś imienia. Jeśli z jakiegoś powodu podróżny będzie potrzebował pomocy prawnej lub wsparcia tłumacza, ubezpieczyciel zagwarantuje również taką pomoc, podobnie jak wcześniejszy powrót do domu.

Brak polskich placówek dyplomatycznych w niektórych państwach

Warto o tym pamiętać także dlatego, że nie we wszystkich egzotycznych państwach Polska ma swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne. Jeśli pomoc ambasady lub konsulatu jest niemożliwa, polski turysta może co prawda zgłosić się do placówki dyplomatycznej innego państwa Unii Europejskiej. Zdecydowanie łatwiej skorzystać jednak z pomocy ubezpieczyciela.

Dodatkowe ubezpieczenie dla aktywnych

Egzotyczne wakacje często wiążą się z uprawianiem sportu, również sportów ekstremalnych i podwyższonego ryzyka. Przed wyjazdem zdecydowanie warto wyposażyć się w polisę, która uwzględnia także leczenie urazów powstałych w takich okolicznościach. Szczegóły dotyczące polisy dla sportowców znajdują się w OWU, czyli dokumencie określającym ogólne warunki ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne tańsze, niż mogłoby się wydawać

Ubezpieczenie turystyczne nie musi oznaczać dużego wydatku. Ceny polis zaczynają się już od kilku złotych dziennie. Aby znaleźć optymalną ochronę na egzotyczne wakacje, warto skorzystać z internetowej porównywarki takiej jak KioskPolis.pl (http://kioskpolis.pl/). W pierwszej kolejności wypełniamy formularz z danymi ubezpieczonych oraz krajami pobytu i planowanym celem wyjazdu. Można go znaleźć na stronie http://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/. Wypełnienie formularza zapewnia dostęp do ofert wiodących ubezpieczycieli, wśród których każdy z łatwością znajdzie idealną polisę na swoje egzotyczne wakacje i wygodniej kupi ją przez internet!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *