Dlaczego warto założyć subkonto w Fundacji Avalon?

2020-03-31 9:04:07
Zgodnie z definicją rehabilitacja to kompleksowe działanie i pomoc na rzecz osoby po urazach, niepełnosprawnej, przewlekle chorej (fizycznie lub psychicznie). Ma na celu przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności oraz udziału w życiu społecznym. Można zatem powiedzieć, że stanowi integralną część procesu leczenia.

 

Koszty rehabilitacji – dlaczego leczenie jest tak drogie?

Rehabilitacja to bardzo istotny element leczenia, szczególnie dla osób po wypadkach, urazach, operacjach, z orzeczoną niepełnosprawnością. Jest też nieocenionym wsparciem dla osób starszych, pomaga zachować albo odzyskać sprawność, samodzielność i komfort funkcjonowania. Tymczasem bardzo często skierowanie na rehabilitację stawia pacjenta przed trudnym wyborem – kilka, a nawet kilkanaście, miesięcy oczekiwania w kolejce NFZ lub konieczność poniesienia opłat, w przypadku prywatnej opieki.

Koszty rehabilitacji mogą być naprawdę wysokie. Mówimy, bowiem często o długotrwałej terapii, wielu różnych metodach rehabilitacyjnych.Warto także wziąć pod uwagę, że w ujęciu kompleksowym, rehabilitacja to praktycznie zawsze wcześniejsza konsultacja u lekarza specjalisty (np. chirurg, ortopeda, neurolog), ewentualne badania, począwszy od RTG po kosztowne badania rezonansem czy tomografem. Omawiając szerzej koszty zabiegów rehabilitacyjnych należy uwzględnić zajęcia z fizjoterapeutą, zabiegi przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, ale także opiekę psychologiczną czy neurologopedyczną.

Nie da się ukryć, że tak szerokie spektrum usług medycznych, zabiegów itp. wiąże się z wysokimi kosztami, jeśli pacjent nie może sobie pozwolić na wielomiesięczne oczekiwanie na refundowaną rehabilitację. Tym bardziej, że nie wszystkie formy terapii są dostępne w ramach usług NFZ. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wysokość kosztów zabiegów rehabilitacyjnych jest ściśle związana z ich ilością.

Pojedynczy zabieg może kosztować kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, ale rehabilitacja pacjentów czy osoby niepełnosprawnej wymaga z reguły zastosowania pakietów (5, 10 czy nawet 20 zabiegów) oraz różnych metod, przez dłuższy czas. Dlatego w cennikach bardzo często podawane są właśnie wyceny pakietów o wartości od kilkuset złotych do 1000-2000 zł. Na przykład karnet ćwiczeń korekcyjnych to koszt ok. 750 zł (10 spotkań), wizyty terapeutyczne u pacjenta wiążą się z wydatkiem rzędu 1000 -1500 zł (10), za 10 seansów masaży, w zależności od rodzaju, trzeba zapłacić nawet 1500 (różne ceny dla różnych regionów kraju).

Pamiętajmy o tym, że bardzo często rehabilitacja obejmuje kilka metod, np. laseroterapię, masaże, ćwiczenia. Jak łatwo zauważyć, koszty mogą być naprawdę niebagatelne.

Pomoc fundacji w leczeniu niepełnosprawności

W przypadku osób z orzeczoną niepełnosprawnością czy przewlekle chorych, wsparciem jest pomoc fundacji, których misją jest działanie na ich rzecz. Spektrum tejże pomocy może być bardzo różne i szerokie. Od najbardziej znanego, jakim jest prowadzenia subkonta i pomoc finansowa, po dostęp do profesjonalnej, indywidualnie dopasowanej rehabilitacji. Doskonale widać to na przykładzie Fundacji AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Zapewnia swoim podopiecznym wiele form pomocy, takich jak rehabilitacja i dofinansowanie wydatków związanych z realizacją indywidualnych celów i pasji, a nawet udział w ekstremalnych wyzwaniach sportowych.

Jeśli chodzi o rehabilitację poważnym wsparciem jest jej dofinansowanie. Pomoc Fundacji dla osób niepełnosprawnych to w tym przypadku możliwość skorzystania z karnetu spotkań z fizjoterapeutą oraz innych dobranych indywidualne aktywności. Wiemy już, że średni koszt pakietów 10 zabiegów czy godzin rehabilitacji, to ok. 1000 zł albo więcej. Wsparcie Fundacji Avalon obejmuje sfinansowanie w 50%, a zatem koszt karnetu wynosi tylko 500 zł.
Oczywiście istnieje również możliwość pokrycia kosztów rehabilitacji w całości. Jest to projekt Fundacji skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową, w ramach, którego podopieczni Avalon mogą skorzystać m.in. z aktywnej rehabilitacji, opieki psychologicznej, neurologopedycznej, zajęć ruchowych oraz relaksacyjnych.

Procedura przystąpienia do projektów rehabilitacyjnych jest w przypadku Fundacji Avalon naprawdę prosta. Wystarczy umówić się na bezpłatną konsultację, przygotować kompletną dokumentację (historia choroby, orzeczenie o niepełnosprawności) i pojawić na spotkaniu, podczas którego zostanie ustalony plan pomocy i zabiegów rehabilitacyjnych.

Na tym nie kończy się działanie i pomoc Fundacji dla osób z niepełnosprawnością. Zapewnia też dostęp do refundacji wielu wydatków. Cennym wsparciem jest również pomoc w działaniach marketingowych mających na celu pozyskanie niezbędnych środków (np. przez FaniMani czy charytatywne aukcje) oraz prowadzenie subkonta.

Wybierz Fundację Avalon i załóż w niej subkonto

Zgodnie z przepisami, subkonto to specyficzna usługa księgowa, dzięki której za pośrednictwem OPP, gromadzone są środki pieniężne. Tutaj znajdziesz więcej informacji co to jest subkonto: http://www.fundacjaavalon.pl/poradnik_subkonto/co_to_jest_subkonto.html Jest to konto wyodrębnione z ogólnego rachunku bankowego, a środki są przeznaczone dla konkretnego beneficjenta – podopiecznego fundacji dla osób niepełnosprawnych. Subkonto ma przypisany identyfikator, który pozwala darczyńcy wskazać na kogo przekazane będą ofiarowane środki. Warto wiedzieć, że subkonto w fundacji jest niezbędne, aby zbierać 1% podatku, ponieważ do tego rodzaju zbiórki nieodzowny jest KRS Organizacji Pożytku Publicznego.

Taką możliwość zapewnia dziś wiele OPP, przyjrzyjmy się zatem dlaczego warto wziąć pod uwagę opiekę i pomoc Fundacji Avalon w tym zakresie.

  • Jest to organizacja o wieloletnim doświadczeniu i zaufaniu. Subkonto w Fundacji Avalon działa od roku 2009, a zatem wiele osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych od lat gromadzi tak potrzebne środki – na leczenie, pokrycie kosztów rehabilitacji czy szeroko rozumiany rozwój.
  • Subkonto w Fundacji Avalon umożliwia zbiórkę środków pozyskiwanych z 1% podatku, darowizn, z aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych.
  • Kolejny plus to bezpłatne założenie oraz prowadzenie subkonta w Fundacji Avalon. Jedynym kosztem jest opłata manipulacyjna od wpłat na subkonto – 3% od wpłat środków pieniężnych pochodzących z darowizn oraz 10% od wpłat w ramach 1% podatku. Oznacza to, że jeśli nie ma żadnej wpłaty nie ma też żadnych kosztów obsługi subkonta. Co ważne – całość opłat manipulacyjnych jest przeznaczana na dalszy rozwój fundacji i realizację jej statutowych celów.
  • Z punktu widzenia beneficjentów, podopiecznych fundacji, wielkim atutem jest też szybkość realizowania wniosków o dofinansowanie – w ciągu trzech dni od dostarczenia wniosku. Fundacja może także pochwalić się bardzo szybką refundacją poniesionych i udokumentowanych wydatków.

Fundacja Avalon cieszy się zaufaniem swoich podopiecznych, ma na koncie wiele lat skutecznych działań pomocowych i aktywizujących osoby z niepełnosprawnością i przewlekłymi schorzeniami. Tysiące pozytywnych opinii i szerokie spektrum form pomocy – to argumenty za wyborem właśnie tej fundacji. Można się z nią skontaktować telefonicznie, za pośrednictwem maila albo osobiście wybrać się do siedziby w Warszawie.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *