Dobry materac w Słupsku – jak dobrać odpowiedni?

2021-04-21 1:46:38
Żeby móc wybrać dobry materac, który sprawdzi się przez wiele lat od zakupu, najpierw dobrze jest wiedzieć, czego dokładnie się potrzebuje. Niektóre parametry materaca dobiera się indywidualnie pod kątem cech takich jak waga ciała. Inne natomiast, takie jak jakość, warto potrafić słusznie ocenić, co nie zawsze jest łatwe wśród ogromnego wyboru materacy dostępnych w sklepach.

 

Jaki powinien być dobry materac?

Materac to wybór na długie lata, dlatego nic dziwnego, że zwykle pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy jego zakupie, jest ogólnie pojęta jakość wykonania, renomowany producent, czy okres gwarancyjny. Największym zainteresowaniem cieszą się materace marek takich jak Hilding Anders, czyli polskich firm, tworzących produkty zaawansowane technologicznie, trwałe, higieniczne i bezpieczne. Za higienę materaca odpowiadają wentylowane materiały, które przepuszczają powietrze do jego wewnętrznych warstw. W ten sposób z materaca odprowadzane jest ciepło i wilgoć. W utrzymaniu go w czystości pomoże także ściągany pokrowiec. Bezpieczeństwo natomiast potwierdzają certyfikaty takie jak Oeko-Tex, którym oznaczone są wszystkie materace Hilding.

Materac używany na co dzień ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Z jednej strony jego wygoda, miękkość pianki, wentylacja i elastyczność, odpowiadają za komfort, który ułatwia zasypianie, ogranicza ilość nocnych wybudzeń i zapewnia spokojny sen. Z drugiej strony materac co noc utrzymuje kręgosłup śpiącej na nim osoby w fizjologicznej pozycji przez wiele godzin. Brak właściwego podparcia może skutkować dolegliwościami bólowymi i rozwijającymi się wadami postawy. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w serwisie zdrowykregoslup.pl.

Jakie cechy materaca należy dobierać indywidualnie?

Najważniejszy parametr, który zawsze powinien być dobierany indywidualnie, to stopień twardości materaca. Kiedyś uważano, że dla zdrowia kręgosłupa warto spać na jak najtwardszym modelu. Na szczęście medycyna posunęła się do przodu i dziś ortopedzi są zgodni, że odpowiednio dobrany materac nie może być ani za twardy, ani za miękki. Model o zbyt dużej twardości zmusi mięśnie kręgosłupa do ciągłej pracy, przez co po przebudzeniu można spodziewać się bólu pleców, karku lub szyi. Materac zbyt miękki natomiast nie będzie w stanie ustabilizować kręgosłupa, pozwoli na jego nienaturalne wykrzywienie i posunie do przodu rozwój wad postawy.

Twardość materacy Hilding określana jest za pomocą czterostopniowej skali.

  • H1 to materace wybierane głównie dla dzieci, ponieważ ze względu na swoją miękkość, mogą być one używane przez osoby o maksymalnej wadze 50 kg.
  • H2 to modele średnio miękkie polecane dla osób o wadze między 50 a 80 kg.
  • H3 to materace średnio twarde, idealne dla osób ważących pomiędzy 80 a 100 kg. Mogą się na nie zdecydować również osoby ważące nieco mniej, które preferują twardsze materace.
  • H4 to modele twarde, z których korzystać powinny wyłącznie osoby o wadze przekraczającej 100 kg lub posiadające stosowne zalecenie lekarskie.

Jaki powinien być dobry materac?

 

Gdzie w Słupsku szukać markowych materacy Hilding?

Materace w sklepie online Materaceslupsk.eu to nie tylko oferta internetowa, ale także spis wszystkich salonów stacjonarnych w Słupsku, w których można osobiście przetestować wybrany model materaca Hilding. Zamówienie materaca przez internet jest szybkie i wygodne, jednak trudno wyobrazić sobie miękkość jego pianki, oglądając zdjęcia na ekranie komputera. Dla kogoś, kto jest pewien swojego wyboru, materace w sklepie online Materacenowysacz.pl mogą być szybkim i wygodnym rozwiązaniem z dostawą wprost do domu. Inaczej jednak do wyboru materaca może podejść osoba, która nie jest pewna co do optymalnej twardości lub pianki umieszczonej w jego wierzchniej warstwie. Wówczas osobista wizyta w salonie z materacami może pomóc pozbyć się wątpliwości i znaleźć model idealny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *